ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/12 11:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم شوشتر و گتوند:

انتقال شرکت نفت به خوزستان خواسته طبیعی و منطقی مردم است

**نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که بخش عمده‌ای از منابع نفت و گاز کشور در استان خوزستان قرار دارد، لذا انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به خوزستان یکی از خواسته‌های طبیعی و منطقی مردم استان است.

سیدمحمد سادات‌ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهارکرد: استان خوزستان برای انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران، در اولویت است و این اتفاق باید در استان خوزستان صورت گیرد.

وی افزود: « با صرفه‌بودن از نظر اقتصادی برای دولت»، « ارتقا کمی سطح نیروهای بومی» ، « استفاده از نیروهای متخصص بومی به صورت مطلوب » از جمله مزایای این انتقال برای استان خوزستان محسوب می‌شود.

سادات‌ابراهیمی تصریح‌ کرد: نیروهای توانمند و متخصصی در استان خوزستان وجود دارد. انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به خوزستان می‌تواند زمینه رشد و ارتقا و اشتغال این نیروها را فراهم کند.

وی در ادامه در خصوص این‌که انتقال شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان تا چه میزان در روان سازی ارتباطات و مدیریت نفتی موثر خواهد بود؟ خاطرنشان کرد: قطعا هر چه مدیریت ارشد این شرکت در محیط فعالیت خود حضور مستقیم و میدانی داشته باشد و بتواند ارتباط نزدیکی برقرار کند، قوانین و مقررات به صورت مطلوب‌تر و با کنترل و نظارت بیشتر اجرا می‌شود. هم‌چنین تصمیم‌گیری‌ها نیز سریع‌تر انجام می‌شوند و در نهایت به این ترتیب ما شاهد بالا رفتن بهره‌وری در این زمینه خواهیم بود.

سادات‌ابراهیمی در خصوص این‌که انتقال شرکت ملی نفت ایران به استانی غیرمرتبط چه مشکلاتی را می‌تواند برای مجموعه نفت و استان‌های نفتی در پی داشته باشد؟ گفت: هنوز که انتقال انجام نشده و ما نمی‌توانیم پیش از آن قضاوتی داشته باشیم اما درصورت وقوع این اتفاق، قطعا وزارت نفت نخستین مجموعه‌ای است که زیان می‌بیند. انتقال این شرکت به استانی غیر مرتبط برخلاف مصالح ملی و استان خوزستان است.

وی افزود: در صورت انتقال این شرکت به استان غیرنفتی، اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان ساکت نمی‌نشینند و این موضوع را پی‌گیری می‌کنند اما به دلیل این‌که نمایندگان می‌خواهند این موضوع را با کار کارشناسی، نگاه علمی و منطقی پیش ببرند، ‌از این طریق موضوع انتقال دفتر مرکزی شرکت به استان را پی‌گیری خواهند کرد.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس یادآورشد: با انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت به ایران می‌توانیم از این موقعیت برای رشد و توسعه مکان‌های ورزشی و فرهنگی استان استفاده کنیم. با توجه به وجود یک مدیریت متمرکز در استان، ادارات و تابع این شرکت‌ها ملزم و موظف به همکاری با مسوولان استان خواهند شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet