انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/22 11:27:00
سرویس صحن

تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به این شرح قرائت کرد:

- تذکرات یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر صنایع و معادن در خصوص لزوم تسریع در انتخاب و انتصاب رئیس موسسه استاندارد با توجه به اهمیت آن و به وزیر نیرو در خصوص انسداد حدود 900 هزار انشعاب غیر مجاز برق با توجه به بالا بودن تلفات برق در انشعابات غیر مجاز و کمبود شدید برق.

- تذکرات سودانی نماینده اهواز به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از افزایش سرسام آور و بی رویه آب بها و برق بهای شهرها و روستاهای استان خوزستان بخصوص اهواز و به رئیس جمهور در خصوص دستور تامین اعتبارات مطالبات فرهنگیان خوزستان.

- تذکر ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم و مانه به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای مصوبات سفر هیات دولت در سال 85 و سفر رئیس سازمان تربیت بدنی در سال 86  و  تعیین تکلیف طرحهای نیمه تمام سنوات گذشته.

- تذکر راهب نماینده تنکابن و رامسر قاسم زاده و ناصری نمایندگان بابل، روحی سرخکلائی و شجاعی کیاسری نمایندگان ساری، رعیت و نعمت زاده قراخیلی نمایندگان قائم شهر، سوادکوه و جویبار و یوسفیان نماینده آمل به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در تامین اعتبار جبران خسارت وارده به کشاورزان مازندران بر اثر برف سرما و یخبندان دیماه  86 تاکنون.

- تذکرات قمی نماینده پاکدشت به رئیس جمهور در خصوص دستور برنامه ریزی صحیح برای مهار تورم و گرانی؛ به وزیر راه و ترابری در خصوص ضرورت توجه به راههای روستایی و بازسازی و روکش آسفالت آنها؛ به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص برنامه ریزی دقیق و کارشناسی برای جلوگیری از افزایش مسکن و اجاره منازل؛ به وزیر صنایع و معادن در خصوص تعیین تکلیف شهرک صنعتی علی آباد و الحاق آن به استان تهران و به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به مسائل عمرانی و آب آشامیدنی و تقسیمات کشوری روستاهای اطراف تهران و حمل و نقل مردم.

- تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر تعاون در خصوص لزوم پیگیری و پشتیبانی و نظارت مستمر به تعاونی های تازه تاسیس با توجه به مشکلات عدیده آنها.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر و کعبی نماینده آبادان به وزیر راه و ترابری در خصوص جایگزینی پروازهای لغوشده شرکت ایران ایر تور به آبادان با برقراری پروازهای شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و آلمان.

- تذکر طهماسبی نماینده سروستان و کربال به وزیر کشور در خصوص تسریع در صدور حکم فرماندار شهرستان سروستان.

- تذکر مرحبا نماینده آستارا به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرای طرح بندر چند منظوره آستارا با توجه به واگذاری بندر از شیلات ایران به بنادر کشتیرانی.

- تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، اختری و شیخ الاسلام نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، همتی نماینده ایلام، مهران، ایوان و چرداول و حسینی دولت آبادی نماینده برخوار و میمه به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم رایزنی و تذکر به مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل متحد، سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی و سازمان حقوق بشر برای جلوگیری از فاجعه انسانی در غزه.

- تذکر سروری و نادران نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص رسیدگی به نارضایتی مردم از خدمات رسانی نامناسب بیمارستان اسلامشهر و عدم تناسب بین جمعیت و خدمات درمانی در اسلامشهر.

- تذکر زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص لزوم معرفی نیروهای معتقد، مجرب و سازمانی به عنوان هیات مدیره تامین اجتماعی با توجه به گذشت چندین ماه و اقدامات ناشایست هیات مدیره فعلی از جمله  تسویه حساب گزینشی نیروهای انقلابی و کارآمد سازمان.

- تذکرات شایق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر راه و ترابری در خصوص افزایش اعتبارات طرح راه آهن میانه - تبریز و سرعت بخشیدن به اجرای آن و به وزیر نیرو در خصوص افزایش اعتبارات طرحهای آبرسانی به روستاهای آذرشهر، اسکو و تبریز.

- تذکر کاویانی نماینده نهاوند به وزیر نیرو در خصوص اعلام علت عدم شروع کار اجرایی سد گرین نهاوند با توجه به داشتن بودجه مصوب و ردیف اعتباری در سال 87.

- تذکر محمدیاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال به وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت بازدید از مزارع برنج استان گیلان و اقدامات لازم برای  کاهش خسارات ناشی از خشکسالی.

- تذکر امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به وضعیت نامناسب و رو به تعطیلی مرغداریهای شهرستانهای زرند وکوه بنان و حل مشکل مرغ منطقه.

- تذکر علیخانی نماینده بوئین زهرا وآوج به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به چگونگی دریافت وجوه متفاوت بابت حق انشعاب فاضلاب در شهرستان البرز ( الوند استان قزوین ) و اقدام عاجل در خصوص تسریع در تکمیل فاضلاب منطقه هادی آباد شهر قزوین.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet