هدر موبایل
1389/06/13 12:46:00
سرویس فرهنگی
رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس:

دستگاههای فرهنگی در تولید کالاهای فرهنگی ضعیف هستند

**رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجودی که دستگاههای فرهنگی کارهای مثبت زیادی داشته اند، اما در تولید کالاهای فرهنگی و فرهنگ سازی ضعیف هستند.

 "حجت الاسلام محمدتقی رهبر" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه طبیب حاذق آن است که نگاه کند ببیند جامعه اش از چه بیماری رنج می برد اظهار داشت: سازمان و نهادهای تبلیغاتی و رسانه ملی باید ببینند نیاز امروز جامعه چیست تا همان نسخه را برای نسل امروز بپیچند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جامعه ما ترویج خرافات بیداد می کند، ترویج شیطان پرستی در مراکز مختلف وجود دارد، بهائیت در مراکز مختلف ترویج می شود و فساد و بدآموزی غوغا می کند؛ سازمان ها و نهادهای فرهنگی ما باید مانند سربازی که در خط مقدم جنگ است به این تیرها و پیکان ها پاسخ دهند.

وی با اشاره به اینکه اقامه نماز، ساخت مسجد و اعزام مبلغ کارهای خوبی است که در همین مراکز تبلیغاتی انجام می شود گفت: این دستگاهها باید تولید کننده باشند اما نه تولید کننده برای محققین و حوزه نشسته ها. نبض این جامعه و فرهنگ عمومی این جامعه در دست این پسران و دختران و این دانشگاهیان است؛ ما باید برای این ها کار کنیم و برنامه داشته باشیم.

تقی رهبر افزود: در این رسانه ملی هر برنامه ای که ساخته می شود مرتبط با سوژه های عشقی است. حتما باید مادر شوهری باشد، یک عروس دامادی باشد و رسانه ملی اختلاف خانوادگی این ها را به نمایش بگذارد. من نمی دانم این هنرمندان ما سوژه دیگری ندارند که به اختلافات خانوادگی می پیچند؟ هزاران مساله داریم که رسانه ملی در بعد فرهنگی از آن غافل می ماند.

وی به جلسه چندی قبل مجمع روحانیون با رئیس سازمان صدا و سیما اشاره کرد و گفت: در آن جلسه به آقای ضرغامی،رئیس سازمان صدا و سیما گفتم رسانه های بیگانه از فارسی وان گرفته تا بی بی سی سرتا پا دروغ به ما می بندند، اما با وجودی که ما اینقدر نکبت و کثافت از این ها داریم چرا هیچکدامشان را نشان نمی دهیم؟ آنها فیلم دروغین می سازند، شما فیلم واقعی از آنها بسازید. این فرهنگ منحط غربی را افشا کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet