هدر موبایل
1389/06/13 13:55:00
سرویس سیاسی
صدر با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمائی روز قدس تاکید کرد:

اعتراض مسلمانان جهان به مذاکرات سازش

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پررنگ مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس، استقبال گسترده‌تر از راهپیمایی روز قدس امسال را نتیجه شرایط امروز فلسطین و اعتراضی همه‌جانبه از سوی مسلمانان به مذاکرات سازش واشنگتن، عنوان کرد.

"سید شهاب الدین صدر" نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به حضور قابل توجه مسلمانان سرتاسر جهان در راهپیمایی روز قدس،گفت: اوباما در بازی جدید خود سخت دچار اشتباه شده است، چراکه همزمانی این مذاکرات به اصطلاح صلح با روز جهانی قدس و فریادهای اعتراض آمیز مردم آزاده جهان تمام نقشه‌های آنان را نقش برآب کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ضمن انتقاد شدید از کشورهای مدعی حقوق بشر، افزود: دور جدید مذاکرات سازش طرحی دیگر از کشورهای استعمارگر جهان برای حل مشکلات اسرائیل است که در برهه کنونی با بحران مشروعیت مواجه شده است و آگاهی مردم جهان از جنایت های این رژیم غاصب موجب بروز مشکلاتی برای آن شده است، از همین روست که آمریکا و هم پیمانانش این بازی را شروع کرده‌اند تا بار دیگر منافع اسرائیل را تامین کنند.

وی همچنین افزود: مذاکرات صلح از سوی دیگر گریزگاهی است برای اوباما که از شکست های پی درپی خود فرار کند و بتواند چهره شکست خورده خود را در میان افکار عمومی مردم آمریکا بازسازی کند.

نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه اوباما در تحقق وعده های خود مبنی بر تغییر رفتار آمریکا در قبال جهان و مسلمانان شکست خورده است، مذاکرات سازش را نمایشی برای فریب اذهان عمومی نام نهاد و گفت: اوباما در این مذاکرات هیچ  هدفی برای حل مشکل مردم فلسطین و آوارگان و رنج‌دیدگان فلسطینی ندارد، بلکه تنها به دنبال راه نجاتی برای اسراییل و خود است و این نمایش جدید نیز بازی دیگری در ادامه همان حرف‌هایی است که در سال 2009 در مصر عنوان کرد.

صدر با اشاره به انتخابات کنگره آمریکا که پیش روی دولت اوباما و دموکرات‌های حامی او قرار دارد، گفت: اوباما و دموکرات‌ها امروز بخاطر ناتوانی در ایجاد تغییر و ادامه روندی که بوش در پیش گرفته بود، درافکار عمومی آمریکا شکست خورده تلقی می‌شوند و طرح‌هایی مانند مذاکرات صلح یا اعلام پایان حضور نظامی در عراق بازی‌هایی برای بازسازی چهره دموکرات‌هاست.

وی با بیان این مطلب که ابرقدرت‌های جهان در این مذاکرات هرگز به دنبال حل مشکل فلسطین نیستند، گفت: نمایندگان واقعی ملت فلسطین تاکنون هرگز در این مذاکرات دعوت نشده‌اند و بخاطر همین است که این سازش ها و این نمایش ها مانند مذاکراتی از قبیل کمپ دیوید، اسلو و ... همواره محکوم به شکست خواهد بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که آمریکا به خاطر حمایت‌های همیشگی از دولت اسرائیل نمی تواند مرجع بی طرفی برای حل مشکل فلسطین باشد، افزود: حضور مردم آزاده دنیا در راهپیمایی روز قدس اعتراض به مذاکراتی بود که در آن آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای غربی در پی تامین نظر دولت رژیم صهیونیستی هستند و همیشه جانبداری خود را از اسراییل ثابت کرده اند.

صدر در پایان با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قتل عام کودکان و زنان فلسطینی، ادامه روند شهرک‌سازی و غارت اموال مسلمانان، از سخنان اخیر ابومازن رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در واشنگتن انتقاد کرد و گفت: این آقا که گروه های جهادی اسلامی و مقاومت فلسطینی را همرده تروریست ها قرار می دهد باید به این توجه داشته باشد که در مذاکراتی شرکت کرده است که یک سوی آن بزرگترین حامی تروریست است که در 62 سالی که از تشکیل آن می گذرد بر همه ثابت شده است که یک تروریست دولتی را پایه گذاری کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet