هفته دفاع مقدس
1389/06/13 14:57:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون کشاورزی تشریح کرد :

بررسی مقدماتی تقاضای تحقیق و تفحص از برنج

**رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به پیگیری نمایندگان مبنی بر تحقیق و تفحص از برنج از بررسی مقدماتی این تقاضا در جلسه این هفته کمیسیون خبر داد و گفت:نمایندگان خواستار تفحص در مورد میزان نیاز به واردات، نظرنهایی دولت درمورد آلودگی برنج‌های وارداتی و برخی مسائل دیگر مرتبط به برنج هستند.

"عباس رجایی" رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: یکی از موضوعاتی که در گذشته برخی از نمایندگان از آن درخواست تحقیق و تفحص داشتند، موضوع واردات برنج و مسائل حاشیه‌ای آن بود که با پیگیری‌های صورت گرفته در مجلس تعدادی از نمایندگان از تفحص منصرف شدند و عده‌ای دیگر همچنان مصر بر پیگیری تحقیق و تفحص از برنج در این محور و محورهای دیگر هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با تاکید بر اینکه با توجه به اصرار نمایندگان بر موضوع تحقیق و تفحص از برنج این کمیسیون طبق قانون موظف به قرار دادن آن در دستور کار خود است، گفت: طبق قانون کمیسیون موظف به پیگیری درخواست نمایندگان مبنی بر تحقیق و تفحص از برنج است و از آنجا که این موضوع مصرانه از سوی برخی نمایندگان پیگیری می شود، بررسی مقدمات آن در دستور کار این هفته کمیسیون قرار گرفته است.

رجایی همچنین افزود: بیشتر نمایندگانی که پیگیر تحقیق و تفحص از برنج هستند، نمایندگان شهرهای شمالی هستند که مردم حوزه انتخابیه‌شان از این موضوع آسیب دیده‌اند.

رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به قانون بهره وری کشاورزی که برای اجرا به دولت ابلاغ شده است، گفت: در ماده 16 این قانون مقرر شده است که واردات بر مبنای نیاز باشد و اگر دولت در اجرای همین قانون درست عمل کند بسیاری از مشکلاتی که امروز در رابطه با مدیریت واردات و واردات بی‌رویه مطرح است از بین خواهد رفت.

طبق اعلام دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی، بررسی مقدماتی تقاضای تحقیق و تفحص از برنج این هفته در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  مطرح خواهد شد. این تحقیق و تفحص در موراد زیر خواهد بود: مبنای محاسبه مصرف سرانه برنج در کشور،  مابه‌التفاوت تولید داخلی برنج و مصرف کل کشور، میزان مورد نیاز واردات و نظر نهایی دولت در مورد آلودگی 13 نوع برنج‌های وارداتی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet