هدر اصلی
1387/02/22 12:31:00
سرویس صحن

رییس مجلس خواستار تدوین آیین نامه های قوانین معطل مانده توسط دولت شد

رییس مجلس از دولت خواست تا نسبت به تصویب آیین نامه های قوانینی که منتظر آیین نامه مانده اقدام کند.

به گزارش خانه ملت، "موسی الرضا ثروتی" عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به مواد 160 و 23 آیین نامه داخلی مجلس، نسبت به عدم تنظیم آیین نامه اجرایی مصوبه تسهیل در پرداخت تسهیلات بانکی توسط دولت تذکر داد.

وی گفت: مجلس حدود ده ماه قبل مصوبه ای به نام "تسهیل در پرداخت تسهیلات بانکی" داشت که قرار بود آیین نامه اجرایی آن ظرف سه ماه نوشته شود، اما در حدود ده ماه است که نوشته نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی از هیات رئیسه و اداره کل قوانین خواست تا بر اجرای مصوبات مجلس تاکید کنند.

ثروتی همچنین با بیان اینکه دو طرح یک فوریتی استخدام معلمان حق التدریسی آموزشیار و برخورداری شهرهای زیر 20 هزار نفر از بیمه تامین اجتماعی که مدت 4 ماه است در کمیسیون های آموزش و تحقیقات و بهداشت و درمان معطل مانده، خواهان رسیدگی به این طرح ها شد.

وی همچنین با بیان اینکه سوال از وزیر کار 4 ماه است در کمیسیون مانده و مطرح نشده است، به معطل ماندن برخی طرح ها و لوایح در کمیسیون ها انتقاد کرد.

"غلامعلی حدادعادل" در پاسخ به تذکر ثروتی گفت: اینکه آیین نامه اجرایی تعدادی از قوانین مصوب مجلس معطل مانده است حرف درستی است و من از این مکان از دولت محترم می خواهم که یک توجهی به آیین نامه های به تصویب نرسیده و قوانینی که منتظر آیین نامه مانده بکنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما سابقا یک فهرستی از این قوانین را که به علت تصویب نشدن آیین نامه بدون اجرا مانده برای دولت فرستاده ایم. مجددا هم در پایان این دوره فهرست دیگری را برای دولت خواهم فرستاد انشاالله توجه می کنند به دلیل اینکه اگر قانونی معطل آیین نامه بماند قانون انگار که به تصویب نرسیده است و فایده ای عاید مردم نمی شود و انشاالله دولت در تصویب آیین نامه ها سرعت بیشتری خواهد داشت.

وی همچنین در مورد معطل ماندن طرح ها و لوایح در کمیسیون ها هم گفت: در این مورد یادداشت کتبی به من بدهید تا برای کمیسیون ها هم بفرستم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet