انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/22 12:47:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده خرم‌آباد کارنامه ای از عملکرد خود در طول دوره نمایندگی ارائه داد

نماینده مردم خرم‌آباد در آخرین نطق پیش از دستور خود در مجلس هفتم، کارنامه ای از فعالیت های خود در طول ۴ سال دوره نمایندگی ارائه داد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "فتح‌الله حسنوند، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با درود به روان پاک شهداء اسلام و جنگ تحمیلی و با سلام به روح پرفتوح حضرت امام (رحمه الله علیه) و با آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری و موفقیت برای دولت عدالت‌محور و با تبریک تولد حضرت زینب (سلام الله علیها) پرچمدار انقلاب حسینی.

با تشکر از شرکت آحاد مردم بخصوص حوزه انتخابیه‌ام در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی که تیری بود بر قلب دشمنان انقلاب، به اطلاع مردم شریف خرم‌آباد و بخشهای تابعه می‌رسانم اینجانب در مدت 4 سال بعنوان خدمتگزار شما در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با کمک دولت خدمتگزار بیش از دهها پروژه در این مدت شروع کرده‌ام و باعث افتخار است که با پیگیریهای مستمر در این پروژه‌ها به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته و امیدوارم که این پروژه‌ها که مراحل مختلفی از هرکدام نیز طی شده با پیگیریها و مساعدت دیگر مسؤولین به ثمر برسد تا بتواند سبب پیشبرد خرم‌آباد این شهر محروم و مظلوم شود. پروژه‌هایی که نیاز به پیگیری مسؤولین محترم برای به ثمر رسیدن دارند عبارتند از:

1ـ اجراء پروژه راه‌آهن دورود ـ خرم‌آباد؛ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد با توجه به اتمام مطالعات مقدماتی و مرحله اول این پروژه که طبق دستور شما در مورخ 11/9/86 به وزرای راه و ترابری و صنایع و معادن جهت عملیاتی شدن آن در سال 87 و یک هفته بعد پیرو دستور شما مطالعات تفصیلی آن شروع شد، تاکنون که 5 ماه از تاریخ دستور شما می‌گذرد هنوز پروژه اجراء نشده است. انتظار می‌رود جهت تصویب ماده 32 آن در کمیسیون به جناب برقعی دستور داده شود و همچنین تذکر لازم به وزیر محترم راه و ترابری جهت شروع بکار، به این امید که مردم شریف خرم‌آباد و بخشهای تابعه در دومین سفر استانی به استان لرستان شاهد کلنگ‌زنی آن برای اجراء پروژه باشند.

2 ـ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، دومین پروژه‌ای که با تلاش مستمر اینجانب از سال 83 تاکنون تا حدودی شروع شده است مجتمع پتروشیمی خرم‌آباد است که در زمینی به مساحت 180 هکتار خاک‌برداری و فنس‌کشی آن صورت گرفته و تعدادی از سوله‌های آن نیز ساخته و در مدت 3 سال مسؤولیت شما، پیگیر گرفتن اعتبار برای شروع این پروژه بوده‌ام. با توجه به اینکه طبق دستور شما 180 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شده است، اکنون به 150 میلیون یورو توسط بانک صنعت و معدن جهت اجراء پروژه مورد نظر نیاز می‌باشد. خواهشمندم در این مورد دستورات لازم را ابلاغ فرمایید.

3 ـ کارخانه سیمان خرم‌آباد سومین پروژه است که از سال 83  پیگیر آن بوده‌ام و ساخت آن شروع شده، از دولت محترم خواستار همکاری جهت اتمام این پروژه هستم.

به جناب مهندس محرابیان وزیر صنایع و معادن، تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از مجتمع فولاد صدر لرستان با ظرفیت 500 هزار تن در سال که در سال 84 ساخت آن شروع و 97 درصد آن اجراء شده و خواهان تخصیص اعتبار لازم جهت اتمام آن هستم، با توجه به آنکه 385 نفر مستقیم و 3850 نفر غیرمستقیم مشغول بکار می‌شوند.

مجتمع فولاد خرم‌آباد که شامل دو کارخانه 80 هزار تنی میلگردسازی و 200 هزار تنی ورق‌سازی با عرض 5/1 که کارخانه میلگردسازی در سال 85 افتتاح و در سال 86 بعلت نداشتن سرمایه در گردش تعطیل شد و کارخانه 200 هزار تنی با اعتبار 2 میلیارد تومان می‌تواند دایر شود که مجموعاً 250 نفر مستقیم و 2500 نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی دارد.

درخصوص شرکتهای پارسیلون و یخچال‌سازی لرستان که اکنون تعطیل شده‌اند، اعتبار لازم جهت راه‌اندازی آنها بترتیب، پارسیلون 26 میلیارد تومان و یخچال‌سازی 5/2 میلیارد تومان مورد نیاز است. کارخانه ماشین‌سازی لرستان در صورتی که اعتبار آن بمبلغ 7 میلیارد تومان پرداخت نشود تعطیل خواهد شد و اعتبار یخچال‌سازی و ماشین‌سازی لرستان مصوب هیأت دولت در ماههای اخیر بوده و هنوز پرداخت نشده است.

به جناب آقای رحمتی وزیر محترم راه و ترابری، تسریع در احداث آزادراه پل‌زال به خرم‌آباد، اعتبار لازم جهت به اتمام رساندن چهاربانده کردن خرم‌آباد ـ بروجرد، خرم‌آباد ـ چگنی، خرم‌آباد ـ الشتر، خرم‌آباد ـ ویسیان که در این 4 سال پیگیر آن بوده‌ام.

برقراری پرواز خرم‌آباد ـ تهران در تمام روزهای هفته، صبح و عصر با توجه به اینکه ریاست جمهوری براساس نامه اینجانب پاسخ داده‌اند.

اعتبار جهت آسفالت راههای روستایی 6 بخش تابعه. به وزراء محترم بهداشت و درمان و مسکن و شهرسازی برای تخصیص اعتبار لازم جهت اتمام بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد که برای اتمام آن تلاش فراوانی بعمل آمد ولی متأسفانه هنوز به اتمام نرسیده است. ایجاد بیمارستان در مراکز بخشهای مرکزی چغلوندی، زاغه، پاپی، ویسیان و چگنی.

به وزیر محترم نیرو جناب آقای مهندس فتاح، سدهای کاکارضا و ایوشان که از سال 83 تا بحال 30 درصد آن انجام شده است اعتبار کافی جهت اتمام این سدها و سدهای کاکاشرف، زیبامحمد و تنگ‌شبیخون در بخش مرکزی در طول 4 سال گذشته هیچگونه اقدامی برای شروع آنها صورت نگرفته، با توجه به اینکه مطالعات آنها به اتمام رسیده است. اعتبار جهت ساخت تصفیه‌خانه آب شرب خرم‌‌آباد که در مدت 4 سال با تلاش فراوان تنها حدود 75 درصد پیشرفت داشته است.

تأمین اعتبار جهت ساخت نیروگاه 1000 مگاواتی گاز خرم‌آباد که کلنگ آن در سال 84 زده شده است. تأمین اعتبار جهت آبرسانی به روستاهای 6 بخش تابعه. به وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس نوذری با توجه به اینکه در تاریخ 23/3/85 مجوز گازرسانی به 6 بخش تابعه توسط اینجانب گرفته شده است، گازرسانی به بخش مرکزی 20 درصد صورت گرفته و شهر زاغه انجام شده ولی روستاهای آن فاقد گاز هستند. لوله گاز به مراکز بخشهای ویسیان و چگنی برده شده است ولی مردم فاقد گاز می‌باشند. دستور جناب‌عالی در تاریخ 7/9/86 جهت گازرسانی به بخش پاپی و مناطق کمالوند، ده‌پیر، رباط هنوز هیچگونه عملیاتی صورت نگرفته است، دستور تخصیص اعتبار لازم جهت گازرسانی به این مناطق داده شود.

به وزیر محترم مسکن و شهرسازی جناب مهندس سعیدی‌کیا، اعتبار لازم جهت ساخت دهکده المپیک خرم‌آباد و اتمام پروژه‌های سالنهای ورزشی چندمنظوره در محلهای دره‌گرم، اسدآبادی، پشت‌بازار و درب‌دلاکان، پشته حسین‌آباد و گلدشت شرقی و غربی براساس مصوب هیأت محترم دولت بنا به درخواست اینجانب.

اختصاص اعتبار لازم جهت بازسازی خانه‌های فرسوده روستایی 6 بخش تابعه.

به وزیر محترم کشور، اعتبار لازم جهت بازسازی بافتهای فرسوده شهر خرم‌آباد.

اعتبار لازم جهت آسفالت کردن خیابانها و کوچه‌های شهر خرم‌آباد بعد از 30 سال انقلاب.

به ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی درخصوص اختصاص 3 میلیارد تومان جهت قلعه‌ فلک‌الافلاک، تأمین اعتبار لازم برای آزادسازی قلعه فلک‌الافلاک را دارم.

اعتبار لازم جهت ساخت دو هتل 5 ستاره‌ای در صخره‌ای و شاپورخواست خرم‌آباد.

به جناب دکتر زاهدی وزیر محترم علوم‌، تحقیقات و فناوری، اختصاص رشته‌های مختلف دکتری و فوق‌لیسانس برای دانشگاه لرستان و دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد.

از ریاست جمهوری می‌خواهم در مورد بیکاری نسل جوان خرم‌آباد و بخشهای تابعه با توجه به اینکه در بیکاری رتبه اول را در سطح کشور داریم، فکر و چاره‌ای بیندیشند. با توجه به تعطیلی تمام کارخانه‌های خرم‌آباد و نداشتن استخدام در ادارات مختلف خرم‌آباد تکلیف نسل جوان شهر خرم‌آباد و بخشهای تابعه چه خواهد شد؟

به جناب دکتر احمدی وزیر آموزش و پرورش، توجه به فرهنگیان در مورد مسکن و وضعیت حقوقی آنها می‌تواند نقش مؤثری در شکوفایی علم و دانش داشته باشد.

امیدوارم که در هر کجا باشم، در خدمت رهبری و انقلاب اسلامی و مردم، شخص خدمتگزاری باشم. در پایان خدا را به حضرت زینب قسم می‌دهم که فرج آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) را به همه مسلمانان جهان عنایت بفرماید.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet