شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/13 15:10:00
سرویس اقتصادی

نیاز به جذب سرمایه‌گذاری مردم در ایجاد زیرساخت ها

**ابوالفتح نیکنام؛ نماینده مردم رامسر و تنکابن در یادداشتی در هفته نامه وارش به تشریح نیاز جذب سرمایه‌گذاری برای ایجاد زیرساخت‎ها پرداخت.

 استان مازندران به دلیل آب و هوای ویژه‌ای که دارد، مساعد برای کاشت انواع محصولات کشاورزی است و به همین دلیل اقتصاد این استان پیش از هرچیز برپایه کشاورزی می‌چرخد. در این بین برنج مهمترین محصول کشاورزی استان را تشکیل می‌دهد که به عمل آوردن آن پروسه‌ای طولانی و پر زحمتی را می‌طلبد.

یکی از نیازهای اساسی این محصول هم آب فراوان است که استان مازندران به دلیل بارش‌های فراوان معمولاً از این جهت با مشکل ویژه‌ای روبه رو نیست. اما گاهی مانند امسال به یک باره با کاهش نزولات جوی و به تبع آن کم آبی مواجه می‌شویم. چنین رویدادهایی معمولاً قابل پیش‌بینی نیستند و کشاورزان را غافلگیر می‌کند. برای برون رفت از این مشکل باید زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم شود.

 به عنوان مثال ایجاد سدهایی مانند سد مجران می‌تواند راه مناسبی برای در امان ماندن از آسیب‌های غیر مترقبه اینگونه حوادث باشد. ایجاد زیرساخت‌ها البته فقط مربوط به حوزه کشاورزی نیست؛ نیاز به این زیرساخت‌ها در حوزه صنعت و گردشگری هم کاملاً محسوس است. اما آن چه در این بین باید به آن توجه کرد، بودجه محدود دولتی و طرح‌های فراوان است که هر کدام از آن‌ها می‌توانند سوددهی بالایی داشته باشند و به رونق و شکوفایی استان بینجامند.

 با این نگاه این خود مردم هستند که باید به صحنه بیایند و با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان را احیا کنند. دولت هم از این حرکات فردی یا گروهی حمایت می‌کند و تسهیلات خوبی هم برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در نظر گرفته است. مسئولان هم باید در این بین بیش از هر چیز بر روی مردم تمرکز کنند و با فراهم‌سازی شرایط مطلوب اشتیاق ورود به عرصه را برای علاقه مندان ایجاد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet