هدر موبایل
1387/02/22 13:03:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

رستمی ثانی: مردم منطقه مقاومت همراه با تدبیر را زمینه اخراج آمریکاییها قرار دهند

نماینده مردم قوچان و فاروج با بیان اینکه آمریکاییها نمی‌گذارند اوضاع منطقه آرام شود از سیاست‌مداران، نخبگان و مردم منطقه خواست مقاومت همراه با تدبیر را همچون ایران و حزب‌الله زمینه اخراج آمریکاییها از منطقه قرار دهند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "عباسعلی رستمی‌ثانی"، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

"ما رایت الا جمیلا"؛ ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) و روز پرستار مبارک باد.

ای مهربان! قلبت و نگاهت امتداد افقهای دور مهربانی است؛ تو التیام و صفابخش آنها که در مرز ظریف بودن و نبودن گرفتار آمده‌اند؛ راه تو تداوم راه زینب است، همان که در صحرای کربلا خم نشد مگر برای بوسه وداع با حسین و التیام زخمهای عباس؛ همان که درباره طوفان سرخ کربلا پاسخ دادند: «ما رایت الا جمیلا». روزت مبارک و راهت پاینده باد.

با درود به روان پاک شهیدان و سلام به جانبازان و آزادگان و رزمندگان و بسیجیان مخلص و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری نکاتی چند خدمتتان تقدیم می‌دارم:

1ـ از حضور گسترده مردم فهیم و رشید ایران در انتخابات مرحله اول و دوم مجلس شورای اسلامی و دادن رأی به اندیشه اصولگرایی تشکر و سپاسگزاری می‌شود. این اعتماد مسؤولیت مجلس هشتم را سنگین‌تر و توجه به مشکلات مردم را جدی‌تر نمود. بنظر می‌رسد توجه به کنترل تورم، فراوانی مسکن، ایجاد اشتغال و فراهم نمودن زمینه‌های ازدواج باید از اولویتهای کاری دولت و مجلس قرار گیرد.

2ـ قانون انتخابات جامعیت ندارد و مواجه با چالشهایی است که به بعضی از آنها اشاره می‌شود: اولاً باید قانونی تصویب شود که در صورت تخریب و تهمت کاندیداها و طرفداران یکدیگر و گرفتن رأی با زور، تزویر و تطمیع و ایجاد چنین فضایی در حوزه انتخابیه یا در نقطه‌ای از حوزه انتخابیه در ابطال آن حوزه درنگ نشود. اگر در مواردی که ذکر شد اقدام قانونی انجام نگیرد قطعاً‌ انتخاباتی که بر محور کارآمدی، صداقت، برنامه و امانت‌داری است محقق نخواهد شد و افرادی به مجلس راه پیدا خواهند کرد که از تزویر، تطمیع، تخریب و تهمت بیشتری استفاده کرده باشند.

ثانیاً پیشنهاد می‌شود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در رابطه با جامعیت قانون انتخابات از نظرات شورای محترم نگهبان، مرکز پژوهشها و صاحب‌نظران استفاده نمایند و از نظرات انتفاعی کوتاه‌مدت پرهیز کنند.

3ـ از مردم عزیز و بزرگوار، خواهران و برادران حوزه‌های انتخابیه‌ام، شهرستانهای قوچان، فاروج و باجگیران و همه روستاییان مخلص و با صداقت و شوراها که به این خدمتگزار اعتماد نمودند و زحمت‌کشیدند صمیمانه تشکر می‌کنم. از نخبگان سیاسی، احزاب و تشکلها و نمایندگان محترم مجلس و منتخبین دوره هشتم که اینجانب را مورد حمایت قرار دادند سپاسگزاری می‌شود.

مردم فهیم قوچان و فاروج می‌دانند در این مدت 4 سال در راستای توسعه و آبادانی و رفع مشکلات مردم از همه توان و ظرفیتها استفاده شد و در آینده هر کجا که باشم از همه ظرفیتها در جهت ایجاد اشتغال برای جوان و توسعه شهرستان استفاده خواهیم کرد. مردم شهیدپرور قوچان و فاروج! اگر مشکلی بر زمین ماند چون نتوانستیم، نه اینکه نخواستیم.

4ـ آمریکاییها نمی‌گذارند اوضاع منطقه آرام شود و سازمانهای بین‌المللی عملاً این سیاست را تأیید کرده و هیچگونه اقدامی مؤثر در جهت آرامش انجام نداده‌اند. سیاست‌مداران، نخبگان و مردم منطقه زمینه‌های حضور این ستمگران را کور کنند و مقاومت همراه با تدبیر را همچون ایران و حزب‌الله زمینه اخراج آمریکاییها از منطقه قرار دهند.

5ـ از آقای رئیس جمهور و هیأت وزیران که در سفر دوم به خراسان‌رضوی 37 طرح اقتصادی و کلان مصوب نمودند که یکی از این طرحها برای شهرستان قوچان منظور شده، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌شود.

و اما بیان گزارش مختصری از عملکرد در حوزه‌های انتخابیه قوچان، فاروج و باجیران؛

الف ـ توسعه دانشگاه: اخذ مجوز و راه‌اندازی دانشکده فنی و مهندسی با 10 رشته، از وزیر محترم علوم جناب آقای زاهدی تشکر می‌شود، اخذ مجوز و توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی که از عنایت آقای دکتر جاسبی تشکر می‌شود، اخذ مجوز و راه‌اندازی دانشگاه پیام‌نور در شهرستان فاروج و در یک کلمه می‌شود گفت شهرستان قوچان با 12 هزار دانشجو یک شهر دانشگاهی است.

ب ـ توسعه صنعت: ایجاد و راه‌اندازی کارخانجاتی همچون فولاد، پتروشیمی، شیشه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد شهرک صنعتی شماره 2.

ج ـ گردشگری: گرفتن بودجه ملی و استانی منطقه سد تبارک‌آباد که از حضور جناب آقای دکتر حدادعادل ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جهت افتتاح این سد تشکر می‌شود، شمخال، استاد و خسرویه.

د ـ گرفتن مجوز مطالعه برای ایجاد سد و بند در 4 نقطه از شهرستان قوچان و فاروج.

ر ـ گرفتن مصوبه هیأت دولت برای اکتشاف، عملیاتی کردن اکتشاف نفت و گاز از بلوک کپه داغ قوچان.

از وزیر محترم کشور در جهت ایجاد بخشهایی از الماجوق و شهر کهنه تقاضا دارم که اقدامات قانونی در این رابطه انجام گیرد. مجدداً از شهروندان عزیز و بزرگوار شهرستان قوچان و فاروج و باجگیران و از همه مدیران و مسؤولین صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌شود.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

"عباسعلی رستمی‌ثانی" نماینده مردم قوچان و فاروج 3 دقیقه از وقت نطق خود را به موسی‌الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet