پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/02/22 12:03:00
سرویس سیاسی
به منظور تعیین حدود وظایف وزارت اطلاعات

یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به قانون انتخابات مجلس تصویب شد

نمایندگان طرح یک فوریتی الحاق دو تبصره به مواد ۴۸ و ۵۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه طرح الحاق دو تبصره به مواد 48 و 50 قانون انتخابات را با 118 رای موافق، 51 رای مخالف و 15 رای ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در جلسه با قید یک فوریت به تصویب رساند.

لازم به ذکر است نمایندگان ابتدا دو فوریت این طرح را مطرح کردند که با 136 رای موافق، 51 رای مخالف و 25 رای ممتنع آن را به تصویب نرساندند.

در صورت تصویب نهایی این طرح، پاسخ به استعلامات واصله از وزارت اطلاعات صرفا در مورد جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و جاسوسی به نفع بیگانه می باشد و بصورت یک تبصره به ماده 48 این قانون الحاق می شود.

همچنین براساس تبصره الحاقی به ماده 50 نیز تحقیقات محلی تنها محدود به اطلاع از عدم سوء شهرت داوطلبان نمایندگی می باشد.

طراحان طرح معتقد بودند با عنایت به اهمیت و حساسیت قانون انتخابات در اجرای قوانین مطابق شرح وظایف در مراجع چهارگانه خصوصا توجه به ماده 1 قانون تاسیس وزارت اطلاعات (به منظور کسب و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضد جاسوسی و به دست آوردن آگاهی های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیگیری و مقابله با توطئه های آنان علیه انقلاب اسلامی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران وزارت اطلاعات ایران تشکیل می گردد) که حدود وظایف آن تصریح شده است و به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه تشخیص فردی و علمی و حفظ و اعتبار داوطلبان و منزلت و جایگاه مجلس این طرح با قید فوریت مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet