هدر موبایل
1387/02/22 13:25:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

توسلی زاده: بهترین راه دستیابی به اهداف برنامه چهارم سرمایه‌گذاری در امر تولید است

"محمدناصر توسلی‌زاده" بهترین راه دستیابی به اهداف برنامه چهارم را سرمایه‌گذاری در امر تولید دانست و تصریح کرد: تولید پایدار، هم اشتغال پایدار را به دنبال دارد و هم عرضه و تقاضا را متعادل می‌کند و در نتیجه نرخ تورم و بیکاری در حد معقولی سامان پیدا می‌کند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تربت‌حیدریه، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

از استقبال کم‌نظیر ملت فرهنگ‌دوست استان فارس از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم و مطالبم را در چند عنوان تقدیم می‌دارم.

1 ـ سالروز ولادت پربرکت عالمه غیرمعلمه زینب کبری شخصیت ویژه بشریت در عرصه صبر و استقامت و شجاعت و نیز روز پرستار را تبریک می‌گویم.

در این مقطع حساس که ابرقدرتها در صحنه بین‌المللی و در مسیر انقلاب مشکل می‌آفرینند و برای ملت شریف و انقلابی معضلات بوجود می‌آورند تا مگر حرکت بالنده امت اسلامی متوقف گردد، سیره زینب کبری بهترین الگو برای غلبه بر موانع و نابودی دشمن است. او که در مقابل سختیها و مصیبتهای شکننده و تلخ ایستاد و مسیر حق خود را با شهامت و استقامت دنبال کرد و صبر جمیل را تجربه کرد و در هنگامیکه دشمن برای تضعیف آن بزرگوار مصیبتهای وارده بر اهل بیت را برشمرد، زینب بزرگ با دیدی الهی کریمانه پاسخ داد: «ما رأیت الا جمیلا».

2 ـ در شصتمین سال اشغال فلسطین، حوادث تلخ فلسطین و لبنان و توطئه‌های جدید استکبار در عراق نشان می‌دهد که ملتها باید بیدار باشند و خیانتهای استعمارگران را در دوران معاصر فراموش نکنند و دست استعمارگران را قطع کنند تا به حلاوت استقلال برسند. در همین جا به کشورهای عربی و همسایگان خلیج فارس متذکر می‌شوم، تشویق استعمارگران برای تغییر نام خلیج‌فارس و نیز ادعاهای باطل جزایر سه‌گانه آدرس غلطی است. ضمن اینکه هیچ سودی برای اعراب ندارد ولی وسیله‌ای شده است تا با سرگرمی مردم منطقه به مسائل فرعی، از خیانتهای استعمار و از عمق فاجعه و خطری که آینده خاورمیانه را تهدید می‌کند، غافل شویم.

3 ـ‌ ضمن تشکر از حضور باشکوه امت اسلامی و همشهریان عزیز و انقلابی شهرستانهای تربیت‌حیدریه و مه‌ولات و زاوه در انتخابات مجلس شورای اسلامی، متذکر می‌شوم که برای سلامت انتخابات باید تمهیداتی بکار گرفته شود که تهدید و تطمیع و صرف ارقام ریالی و سود و سور و سکه تأثیرگذار نباشد و در این بین اگر مجلس از مسایل مادی و آرمانها و افکار سودجویانه که گاهی برخی برای این مقاصد جیبی دوخته‌اند، دورتر شود و جایگاه ارزشی و جنبه مردمی و اسلامی‌ آن صیانت شد، شاید تأثیر عوامل فریبنده کمتر شود و مردم با آرامش خاطر بیشتر به وظیفه قانونی خود در انتخاب اصلح موفق‌تر باشند.

4 ـ‌ هفته گرامیداشت منزلت کارگران عزیز و شأن و مقام معلم را ارج می‌نهم و (متذکر می شوم) باید که آسیب‌شناسی کرد که چرا حقوق حقه و مطالبات فرهنگیان خدوم و ارزشمند در لایحه بودجه بطور کامل دیده نمی‌شود. ضرورت دارد دستگاههای ذی‌ربط نسبت به پرداخت مطالبات فرهنگیان بصورت جدی و قطعی اقدام کنند و این پدیده مردود دیگر تکرار نشود.

5 ـ خشکسالی‌های متوالی سیاست پایدار را برای مقابله با این خطر توصیه می‌کند تا مسؤولین ذی‌ربط پیشاپیش به فریاد کشاورزان و روستاییان برسند و صندوق بیمه را تقویت کنند و بدهی دولت را به این صندوق پرداخت کنند تا بتواند برای کشاورزان خدمت مطمئن بدهد و موجب تشویق امر بیمه گردد، نه اینکه بخاطر نداشتن سرمایه در مقابل خسارتهای زیاد ثمن بخسی پرداخت شود. در همین جا از دولت محترم می‌خواهم که به داد باغداران شهرستان مه‌ولات و تربیت‌حیدریه بشتابد و نسبت به جبران خسارتهای سرمازدگی باغهای انار که تا 6 سال دیگر احیاء نخواهد شد، اقدام عاجل نماید و برای دامداران زحمت‌کش علوفه ارزان‌قیمت در اختیار بگذارد تا این بحرانها را بگذرانند و دامهای خود را از دست ندهند و به شهرها مهاجرت نکنند و نسبت به بیمه تأمین اجتماعی روستاییان باید ترتبی اتخاذ گردد تا هزینه بیمه‌ای که روستایی می‌خواهد پرداخت کند، در حد توان او باشد و حداکثر هزینه بیمه را دولت بدهد تا مردم تشویق شوند و آینده روشنی برای دوران بازنشستگی روستاییان حال شود به نحویکه همه بیمه تأمین اجتماعی شوند.

6 ـ یک رقمی‌شدن نرخ تورم، سود بانکها و بیکاری از سیاستهای برنامه چهارم است و بجای سرکوفت‌زدنها باید با عزم ملی به این اهداف برنامه دست یافت و بهترین راه سرمایه‌گذاری در امر تولید است چون تولید پایدار، هم اشتغال پایدار را به دنبال دارد و هم عرضه و تقاضا را متعادل می‌کند و در نتیجه نرخ تورم و بیکاری در حد معقولی سامان پیدا می‌کند.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet