هدر اصلی
1389/06/13 18:16:00
سرویس فرهنگی
محسنی بندپی:

بهداشت روستاهای ایران با استاندارد های جهانی فاصله دارد

**نائب رئیس اول کمیسیون درمان و بهداشت با بیان اینکه روستاهای ایران از لحاظ امکانات بهداشتی و نیروی انسانی به شدت در مضیقه هستند تاکید کرد: سیستم مراقبت های بهداشتی برای جمعیت ۲۷ میلیونی بعد از انقلاب است و باید در شبکه خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم بازنگری شود.

"انوشیروان محسنی بند پی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: روستاهای ایران از لحاظ امکانات بهداشتی و نیروی انسانی به شدت در مضیقه هستند.

نماینده نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با رشد و افزایش جمعیت کشور سیستم مراقبت های بهداشتی ارتقاء داده نشده است  و روستاهای محروم و مناطق دور افتاده با کمبود پرسنل مواجه هستند.

نائب رئیس اول کمیسیون درمان و بهداشت با بیان اینکه چارت مراقبت های بهداشتی که در حال حاظر مطابق آن عمل می شود قدیمی است تاکید کرد: باید در سیستم قبلی تجدید نظر شود و به فراخور نیازهای فعلی برنامه ریزی جدیدی انجام شود.

محسنی بند پی با بیان اینکه امروزه بیماری ها بسیار پیچیده تر از گذشته است تصریح کرد:باید با توجه به نیازهای فعلی، نیروهایی در رده های تحصیلی بالاتر به روستاها و مناطق محروم فرستاده شود.

وی خاطر نشان کرد:د ر حال حاضر وضعیت خدمات رسانی بهداشتی در بسیاری از روستاها و مناطق محروم با استاندارد های جهانی فاصله دارد و ارتقاء آن نیازمند یک برنامه ریزی جدید است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet