شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/13 19:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
علی لاریجانی:

سرودن حرف‌ها در باب مذاکره با آمریکا عقلا غلط است

**رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سرودن حرف‌ها در باب مذاکره با آمریکا عقلا غلط است و رهبر معظم انقلاب با صراحت این را اعلام کردند و صحبت رهبری فصل‌الخطاب است و نباید حرف دیگری باقی بماند.

به گزارش فارس، علی لاریجانی جمعه شب در سخنرانی خود در نشست فعالان سیاسی و اجتماعی استان قم که در مجتمع فرهنگی طلوع مهر قم برگزار شد، گفت: هدف‌گیری غرب یک نوع فشار بر ایران در بعد اقتصادی و سایشی در نفوذ سیاسی ایران است و با ارزیابی مختصات بیرونی کشور از ابعاد مختلف و شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور باید دوره مقاومت ملی را در ابعاد مختلف تبیین کرده و روی آن پافشاری کنیم.

وی افزود: برخی از ظرفیت‌هایی که جمهوری اسلامی در خاورمیانه دارد در تیررس غرب قرار گرفته و آنها اعتقاد دارند با ایجاد فشار اقتصادی،‌ در ایران تضعیف ایجاد می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های غرب خاطرنشان کرد: سایش در حوزه‌های نفوذ ایران در منطقه و ایجاد شرایطی که مبانی فکری مردم نسبت به انقلاب تضعیف شود از برنامه‌های دشمنان است.

وی تصریح کرد: انواع و اقسام سرمایه‌گذاری‌ها را انجام می‌دهند و تلقی آنها این است که در طول زمان می‌توانند به پایه‌ها و ریشه‌های انقلاب ضربه بزنند.

لاریجانی با اشاره به برنامه‌های مطالعاتی غرب در مورد ایران گفت: بنیادها و مؤسسات مختلف غربی تلقی خود را از انقلاب می‌گویند و می‌خواهند ذهنیتی که انقلاب اسلامی را می‌سازد، سست کنند.

وی اذعان داشت: مهم‌ترین نقشه دشمنان تفرقه در داخل است و می‌خواهند میان دوستداران انقلاب و رهبری و مسئولین تفرقه ایجاد کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید واقع‌بین باشیم و می‌توان بسیاری از مسائل را که خلل در روند نظام ایجاد می‌کند، مطرح نکرد و به جای آن چیزهایی که مقوم مسائل اقتصادی است را مطرح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه سخت‌گیری‌های اقتصادی دشمنان باید این تهدید به فرصت تبدیل شود و در داخل اقتصادمان را به اقتصاد پایدار و مستحکم تبدیل کنیم.

لاریجانی تأکید کرد: زمانی کارهای بزرگ و جهشی در کشور انجام شد که در تحریم بودیم و آن هم در سخت‌ترین شرایط جنگ هم اتفاق افتاد، ولی این خوب نیست و باید پرش‌ها مستدام باشد و تنها به زمان‌های سخت خلاصه نشود.

وی در ادامه با اشاره به سخنی از مقام‌ معظم رهبری تصریح کرد: روانسازی اقتصادی کمک‌ زیادی می‌کند و گره‌ها را باید باز کرد و در این دوره با دقت‌نظر باید برای ساخت پایه‌ها کار کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، ما نیازمند یک مدل توسعه اسلامی ایرانی هستیم و نمی‌توانیم توسعه اقتصادی ایران را با مدل‌های دیگران به جلو ببریم.

لاریجانی افزود: با بازکردن فضای اقتصادی و ورود برخی کالاهای غیرضروری به بهانه اینکه بعدها می‌خواهیم به بازار جهانی وصل شویم، موافق نیستم.

وی گفت: باید با یک دید وسیع اوضاع منطقه رصد شود و دشمنان می‌خواهند با فشار بر ایران، مقاومت لبنان و با مذاکرات تصنعی در مورد فلسطین، یک فضای سست را ایجاد کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: بخش صادرات باید مورد توجه قرار گرفته و باید به صادرات محصولات بپردازیم و زمینه باید برای پرش‌های صادراتی مهیا شود.

وی با اشاره به انفجارهای اخیر عراق اظهار داشت: آمریکا در عراق شیپور پیروزی را می‌زند و نیروهای خودش را از عراق خارج می‌کند، ولی این در حقیقت شیپور شکست است و آمریکا‌یی‌ها در عراق شکست خورده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: آمریکا در عراق می‌خواهد در شش پایگاه مهم این کشور موقعیت خودش را تثبیت کند و اکنون بیشترین ساخت‌و‌ساز را در این پایگاه‌ها انجام می‌دهد و قصد دارد مانند ژاپن جای پا ایجاد کند، ولی آنها سخت در اشتباهند و عراق، ژاپن نیست.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌گوید ایران برای همکاری مبهم صحبت می‌کند و همکاری نمی‌کند و من می‌گویم روشن است که با سیاست‌های غلط شما همکاری نمی‌کنیم و مبهم و پنهان هم نمی‌کنیم و این را رسا و بلند می‌گوییم.

لاریجانی در ادامه تأکید کرد: سرودن حرف‌ها در باب مذاکره عقلا غلط است و رهبر معظم انقلاب با صراحت این را اعلام کردند و صحبت رهبری فصل‌الخطاب است و نباید حرف دیگری باقی بماند.

وی در ادامه به مذاکرات صلح در مورد فلسطین اشاره کرد و گفت: صلح دروغین مفتضحانه است و ما نمی‌توانیم در یک پروسه دروغین مشارکت داشته باشیم و ما کشوری هستیم که به خاطر تروریسم ضربه‌های زیادی خوردیم و معتقدیم که ریشه تروریسم باید از بین برود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: امنیت ایران به کمک‌های مالی و پشتیبانی در منطقه احتیاجی ندارد و آن بذری که امام (ره) پاشیده و فکر جدیدی که مطرح کردند در حال روئیدن است.

وی افزود: در مسایل فرهنگی باید یک منهج صحیحی ایجاد شده و باید برای ترویج عقلانیت فکر دینی قدم برداشته شود.

نماینده مردم قم در ادامه بیان داشت: تجربه چندین ساله‌ام می‌گوید قدرت ایران در صلابت فکر دینی است و روش آن چنگ زدن به حوزه‌های دینی و علماست.

 

*چارچوب‌های فکری مرجعیت سبب پیشبرد پایه‌های فرهنگی می‌شود

وی تصریح کرد: مشکلات مختلفی در دوره‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب‌ داشته‌ایم و باید توجه داشته باشیم که دشمنان نتوانند اصالت دینی را بگیرند.

لاریجانی گفت: چارچوب‌های فکری مرجعیت و روحانیت سبب پیشبرد پایه‌های فرهنگی می‌شود و باید با تطبیق دین با زمان به رفع مشکلات کشور پرداخت.

وی اظهار داشت: گاهی واژه‌ها و مسائلی مطرح می‌شود که نباید مطرح شود و نیازی به طرح آنها نیست و اگر قرار است همبستگی باشد باید در صحبت‌ها دقت شود.

لاریجانی اذعان داشت: اگر می‌خواهید کار مهمی به عنوان مقاومت ملی مطرح کنید، باید از صحبت‌هایی که می‌تواند اختلاف ایجاد کند پرهیز کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: گذشت از یکدیگر، دوری از اختلافات و پیروی از فرمایشات مقام‌معظم رهبری از وظایف اصلی همگان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet