هدر موبایل
1387/02/22 14:25:00
سرویس کمیسیون ها

عسگری: برای پیشگیری از خشکسالی باید صرفه جویی و استفاده بهینه از آب را مورد توجه قرار داد

نماینده مشهد جلسه غیر علنی امروز مجلس که با حضور وزرای نیرو و کشاورزی برگزار شد را خوب توصیف کرد و گفت: برای پیشگیری از خشکسالی باید راه های عملیاتی مثل صرفه جویی و استفاده بهینه از آب را مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی عسگری در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در خصوص جلسه غیر علنی غیر رسمی امروز اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی بود و آقای فتاح سخنان خوبی را مطرح کرد اما خوب بود که این جلسه با حضور منتخبین مجلس هشتم برگزار می شد چرا که عمده مطالب مربوط به آینده بود و این در حالی است که بیش از 60 درصد نمایندگان این مجلس رای نیاورده اند.

وی آمارهای ارائه شده در این جلسه را نگران کننده توصیف کرد و در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره وضعیت برنج و طرح این بحث در جلسه پرسید، گفت: وضعیت برنج از بعد جهانی نیز مورد بررسی است کما اینکه از لحاظ وضعیت آب نیز وضعیت این محصول باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مشهد با اشاره به وضعیت برنج در منطقه کلات تصریح کرد: در این منطقه اگر مجلس و دولت تصمیم گیری درستی برای مهار آب بگیرند این منطقه مستعد پرورش دام، جنگداری و کاشت برنج است. اما متاسفانه آب زیادی از این منطقه هرز می رود.

عسگری، صرفه جویی را به عنوان یکی از راه های پیشنهادی وزرا جهت برون رفت از این وضعیت ذکر کرد و افزود: زمانی که صحبت از خشکسالی می شود عموما با عدد و رقم و آمار وضعیت تحلیل می شود اما آنچه مسلم است برای پیشگیری از خشکسالی باید راه های عملیاتی مثل صرفه جویی، استفاده بهینه از آب و مهار آب های مرزی را مورد توجه قرار داد. اینها راه های عملیاتی است که هر وزیری طبیعتا آنها را پیشنهاد می کند اما ما باید اولویت ها را از نظر بودجه ریزی منظور نظر قرار دهیم.

عضو کمیسیون اصل نود خاطرنشان کرد: عمده مباحث این جلسه به آینده مربوط می شد که این موارد باید در بودجه ریزی لحاظ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet