هدر اصلی
1387/02/22 14:42:00
سرویس کمیسیون ها

دلخوش: مجلس آماده همکاری با دولت جهت تنظیم لایحه ای در مورد خشکسالی است

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: مجلس برای همکاری با دولت جهت تنظیم لایحه ای در مورد خشکسالی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدکاظم دلخوش در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی اظهار داشت: در جلسه غیر علنی امروز حرف نمایندگان این بود که رئیس جمهور در ارتباط با خشکسالی تمهیداتی بیاندیشد و اگر لازم است به مجلس لایحه ای بیاورد، مجلس نیز حاضر است که در این زمینه به دولت کمک کند.

وی افزود: در این جلسه وزرای نیرو و جهادکشاورزی نیز به طرح مشکلاتی که در بخش کشاورزی وجود دارند پرداختند.

مجلس نیز خواستار این بود که رئیس جمهور حتما برای کمک به مشکل گندم و برنج و کشاورزان تدبیری بیاندیشد.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: کشورهایی که قطب کشاورزی هستند و پایه اقتصادشان مثل ایران کشاورزی است، مسلما در این بخش دچار آسیب می شوند و بخشی از این آسیب ناشی از بحث سازمان WTO در ارتباط با قیمت اجناس در سطح جهان است.

دلخوش یادآور شد: مجلس حاضر است که در بخش پرداخت خسارات به کشاورزان و افزایش راندمان کشاورزی در حمایت از تولیدات به دولت کمک کند، مشروط بر اینکه وزرای مربوطه و خود آقای رئیس جمهور و دستگاه های اجرایی ذی ربط نشستی داشته باشند و نتیجه آن نشست ارائه لایحه ای از سوی دولت به مجلس باشد.

نماینده صومعه سرا در ادامه گفت: خرید دام توسط دولت و مباحثی در ارتباط با هدایت آب های سرگردان و موجود به سمت مزارع کشاورزی و نیاز به تسهیلات و امکانات و اعتبارات کافی از جمله نگرانی هایی بود که در این جلسه مطرح شد. همچنین قیمت رو به رشد کالاهای کشاورزی در سطح جهان یکی دیگر از دغدغه های نمایندگان بود.

دلخوش در خصوص نگرانی نمایندگان از وضعیت کشاورزان خسارت دیده، گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که لااقل خسارت کشاورزان پرداخت گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet