هدر موبایل
1387/02/22 13:42:00
سرویس کمیسیون ها
کوهکن با اشاره به وضعیت خشکسالی:

در صورت همراهی با وزارتخانه های نیرو و کشاورزی جای نگرانی وجود ندارد

سخنگوی هیات رئیسه با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس در خصوص خشکسالی گفت: این اطمینان را به مردم می دهیم که در صورت همراهی با وزارتخانه های نیرو و کشاورزی جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محسن کوهکن روز یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی در خصوص جلسه غیر علنی امروز مجلس اظهار داشت: معمولا در اینگونه جلسات چون بحث کاملا آزاد و باز است و گاهی اوقات آمار و ارقامی گفته می شود که اگر این آمار و ارقام اصلاح و بازبینی نشده در جامعه مطرح شود، امکان دارد نگرانی های بیجایی را به دنبال داشته باشد، این جلسه بصورت غیر علنی و غیر رسمی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه وزیر نیرو در ارتباط با بحث کم آبی و مشکلات خشکسالی و وزیر جهادکشاورزی در ارتباط با تدابیر لازم برای محصولات کشاورزی صحبت کردند.

کارپرداز فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همکاران ما از مدت ها قبل درخواست داشتند که در جریان روز تصمیمات و برنامه هایی که دولت محترم و مشخصا وزارتخانه های مربوطه دارند قرار بگیرند. بنابراین هماهنگی انجام شد و این جلسه امروز برگزار گردید.

وی ادامه داد: در ابتدای امر تعدادی از همکارانمان به طرح مشکلات و مسایل تقریبا مبتلا به سراسر کشور در ارتباط با خشکسالی و یا فروش محصولات کشاورزی پرداختند و به دنبال آن وزیر محترم نیرو صحبت هایی را در ارتباط با برنامه هایی که وزارت نیرو در بخش های مختلف دارد و تدابیر اندیشیده شده برای اینکه بحث خشکسالی حداقل ضرر و زیان را داشته باشد مطرح کردند.

کوهکن اظهار داشت: براساس گزارش ارائه شده ما در وضعیت بحران و یا وضعیت سختی که احساس نگرانی و ناراحتی برای مردممان باشد نیستیم و نباید چنین احساسی بوجود آید اما منطق حکم می کند که تدابیر لازم را برای صرفه جویی داشته باشیم چون اساسا ما از منابع کشورمان به خوبی استفاده نمی کنیم و الان که این اتفاق افتاده حق این است که از این منابع درست و صحیح استفاده کنیم و به آنها اولویت بندی بدهیم.

وی با ذکر نمونه ای در این خصوص گفت: هر محصولی میزان آب خاص خود را نیاز دارد. اگر وزارت جهاد کشاورزی در یک اقدام هماهنگ با میزان منابع در جایی تغییر کشت را پیشنهاد داد مردم خوب ما و کشاورزان عزیز باید مطمئن باشند که منافع دراز مدت و میان مدت آنها مستلزم این است که این برنامه را اجرا کنند. چون اگر این همراهی و همگامی نباشد و از منابع بی حساب و کتاب استفاده شود ضرر و زیان آن بیشتر خواهد بود و آسیب آن متوجه خود مردم و کل کشور خواهد شد.

سخنگوی هیات رئیسه یادآور شد: بخشی از مشکلات متاثر از اتفاقاتی است که از دست ما خارج است و به هر جهت وقتی که شرایط طبیعی به سمت و سویی می رود که بارش لازم را نداریم و آب ذخیره شده پشت سدها کم می شود حتما باید تدبیر کنیم و اگر بخواهیم مثل سال های پر آبی از منابع استفاده کنیم طبیعی است در اواخر تابستان با مشکل روبرو می شویم، لذا باید این اطمینان را به مردم خوب کشورمان بدهیم که جای نگرانی وجود ندارد به شرط اینکه این همگامی و همراهی را با دو وزارتخانه مربوطه داشته باشند.

وی افزود: در مجموع شاید تبلیغات و خبرهایی که از خشکسالی جهانی و منطقه ای داده می شد نگرانی هایی را بوجود می آورد اما دوستان دولت توضیح دادند که از قبل برنامه هایی را تدوین کرده اند منتهی هر دو وزارتخانه مدعی بودند که این عزم عمومی و همگامی و همکاری مردم را می طلبد تا از این شرایط خارج شویم و شرایط عادی با بارش های بیشتر در سنوات آینده باز گردد.

نماینده لنجان خاطرنشان کرد: در این جلسه اختلاف نظرهای کارشناسی مطرح نشد. البته اختلاف نظرهای کارشناسی در هر بخشی طبیعی است و شما هیچ موضوعی را پیدا نمی کنید که همه کارشناسان آن موضوع نظرشان یکی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet