هدر اصلی
1389/06/14 12:13:00
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد؛

بازداشت، در صورت استنکاف ازحکم دادگاه در مورد حضانت طفل

**با تصویب مجلس شورا ی اسلامی، هر کس از اجراء حکم دادگاه در مورد حضانت طفل استنکاف کند یا مانع اجرای آن شود یا از استرداد طفل امتناع ورزد، حسب تقاضای ذی نفع و به دستور دادگاه صادرکننده رای نخستین، تا زمان اجراء حکم بازداشت می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز و در ادامه روند بررسی لایحه حمایت از خانواده به بررسی فصل پنجم از این لایحه پرداختند.

نمایندگان با تصویب ماده 43 از فصل پنجم این لایحه که به حضانت و نگهداری اطفال و نفقه مربوط می شود، مقرر کردند هر کس از اجراء حکم دادگاه در مورد حضانت طفل استنکاف کند یا مانع اجرای آن شود یا از استرداد طفل امتناع ورزد، حسب تقاضای ذی نفع و به دستور دادگاه صادرکننده رای نخستین تا زمان اجراء حکم بازداشت می شود.

نمایندگان همچنین با تصویب ماده 44 از این فصل مقرر کردند، هر گاه دادگاه تشخیص دهد توافقات راجع به ملاقات، حضانت، نگهداری و سایر امور مربوط به طفل برخلاف مصلحت اوست یا در صورتی که مسئول حضانت از انجام تکالیف مقرر خودداری کند و یا مانع ملاقات طفل تحت حضانت با اشخاص ذی حق شود، می تواند درخصوص اموری از قبیل واگذاری امر حضانت به دیگری یا تعیین شخص ناظر با پیش بینی حدود نظارت وی با رعایت مصلحت طفل هر تصمیم مقتضی اتخاذ کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet