هدر موبایل
1389/06/14 12:52:00
سرویس صحن
امروز در صحن علنی قرائت شد

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد سوال قاضی‌پور از وزیر اقتصاد

**نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گزارش این کمیسیون درخصوص سوال ملی "نادر قاضی پور"از وزیر امور اقتصادی و دارایی را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیدکاظم دلخوش" در جلسه علنی روز یکشنبه 14 شهریور ماه  سوال نماینده مردم ارومیه از وزیر امور اقتصادی و دارایی را به این صورت مطرح کرد: در ضبط ودیعه اپراتور سوم شرکت مخابرات با تامین اتصالات چرا ذی حساب مخابرات به موقع اقدام به ضبط ودیعه ننموده است و شرکت اتصالات امارات متحده موفق شده اسناد وثیقه را خارج نماید؟

وی خاطرنشان کرد: سوال مذکور در تاریخ 10/12/1388 با حضور "نادر قاضی پور" و "سیدشمس الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: قاضی پور معتقد بود در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه که شرکت اتصالات امارات متحده برنده آن بوده است و به تعهدات خود عمل نکرده، باید سپرده شرکت در مزایده مذکور ضبط گردد، این در حالی است که از وزیر ارتباطات و فناوری در مورد اپراتور سوم اعلام کرده بودند، مقصر غیرعمدی ذی حساب مخابرات بوده که قبل از اتمام مدت قانونی اقدام به ضبط وثیقه های شرکت اتصالا ننموده است. علت امر چیست؟ چرا با خاطی برخورد نشده است؟

دلخوش گفت: در پاسخ آقای وزیر دارایی اعلام کردند که ذی حساب زیر نظر رئیس دستگاه اجرایی کار می کند آیا تاکنون مکاتبه ای مبنی بر تخلف ذی حساب انجام پذیرفته است؟ مخابرات باید مستندات تخلف را ارائه نمایند تا رسیدگی کنم. آیا ذی حساب بدون دستور بالاترین مقام اجرایی می تواند وثیقه را ضبط کند اگر به او گفته شده و او تخلف کرده حرف شما صحیح است.

وی در ادامه  بررسی موضوع سوال در کمیسیون تصریح کرد: اکرمی خزانه دار کل کشور معتقد بود درخصوص این موضوع بی دقتی شده آقای قاضی پور نماینده ارومیه گفتند، که عمدی نبوده است یکی از دلایل سوال ایشان پاسخ غلطی بوده که به وی داده شده است. در ادامه آقای مرادی ذی حساب مورد بحث نیز در جلسه حضور پیدا کرد و اعلام کردند که ذی حساب زیرنظر دستگاه اجرایی کار می کند. به من چیزی منعکس نشده و در وظایف ذی حساب اصولا اجازه ندارد ضبط کند.

دلخوش گفت: در پایان مقرر شد موضوع سوال به دیوان محاسبات کشور ارجاع و در صورت نظر دیوان مبنی بر تخلف، کمیسیون سوال را به جلسه علنی ارسال دارد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: پاسخ مکاتبه مشارالیه به دیوان محاسبات به کمیسیون تحویل و براساس نامه مذکور رئیس و ذی حساب متخلف و موضوع به دادسرای دیوان محاسبات ارجاع گردید و آقای قاضی پور اعلام کردند که از توضیحات وزیر قانع نشده اند.

وی تاکید کرد: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با ملی اعلام نمودن سوال موافقت کردند و مراتب جهت اقدام مقتضی به صحن علنی مجلس ارائه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet