هدر موبایل
1389/06/14 12:57:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

برخی اهداف برنامه چهارم تحقق یافته است

**با توجه به اطلاعات موجود و دریافتی در بعضی از زمینه‌ها شاهد شکاف در اهداف کمی پیش‌بینی شده در برنامه هستیم.

"جمشید انصاری" نماینده مردم زنجان و طارم  در گفتگو باروزنامه مردم نو با تأکید بر اینکه باید اهداف برنامه به گونه‌ای باشد تا دولت‌ها با توجه به سیاست‌ها و رویکردهای خود برنامه را تغییر ندهند، گفت: در برخی موارد از جمله بخش‌های اقتصادی مانند تحقق اهداف کمی پیش‌بینی شده برای نرخ بیکاری و اقتصادی توفیق چندانی نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در برخی زمینه‌ها نیز عملکرد دولت تا حدودی مناسب بوده است، گفت: تحقق اهداف در برخی زمینه‌ها به اهداف برنامه نزدیک بوده است.

نماینده مردم طارم و زنجان گفت: هدف از تشکیل این هیأت ارائه اطلاعات از نحوه عملکرد برنامه و استفاده آن برای تدوین برنامه پنجم نبوده است؛ اما با توجه به اینکه تدوین برنامه پنجم به تعویق افتاده است، هیأت تحقیق و تفحص می‌تواند سریعتر برخی از یافته‌های خود را بررسی نماید.

انصاری خاطرنشان کرد: تأخیری که دولت در ارائه برنامه داشت این فرصت را فراهم کرد تا مجلس بتواند در زمان بررسی برنامه پنجم از گزارش‌های برنامه چهارم استفاده کند.

وی گفت: اساساً مبنای برآورد اهداف کمی در قوانین مشخص نیست و برآورد بعضی از اهداف در سند چشم‌انداز نیز به صورت کامل مشخص نشده است.

وی تأکید کرد: باید اهداف برنامه به گونه‌ای تدوین شود که دولت‌ها اجازه اینکه با توجه به سیاست‌ها و رویکردهای خود برنامه را تغییر دهند وجود نداشته باشد.

انصاری با اشاره به اینکه بخش خصوصی در هر منطقه‌ای از کارآفرینان و فعالان اقتصادی همان منطقه شکل می‌گیرد، گفت: در هر استانی هسته اولیه بخش خصوصی از خود همان‌جا شکل گرفته است و گاهی فعالان بخش خصوصی سایر مناطق حضور می‌یابند.

وی با تأکید بر اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران باید جاذبه‌هایی را ایجاد کرد، اظهار داشت: اینکه بخش خصوصی هر منطقه برای توسعه همان‌جا اقدام کند چیز عجیبی نیست و این در تمام دنیا مرسوم است.

نماینده مردم طارم و زنجان ادامه داد: دولت می‌تواند با تخصیص اعتبارات یا تسهیلات قانونی به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet