هدر اصلی
1389/06/14 13:15:00
سرویس صحن
نماینده مردم سنقر و کلیایی در نطق میان دستور عنوان کرد:

نرخ بالای بیکاری در شهرستان سنقر نگران کننده است

**نماینده مردم سنقر و کلیایی در نطق میان دستور امروز خود، با نگران کننده دانستن وضعیت اشتغال در حوزه انتخابیه اش خواستار احداث کارخانه های صنعتی در این شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "صمد فدائی" نماینده سنقر و کلیایی در نطق بیش از دستور خود در جلسه علنی مجلس ضمن تشکر از حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم ستم دیده فلسطین، گفت: مسئله فلسطین و پایه گذاری روز قدس توسط امام صرفاً یک نام گذاری ساده نیست، بلکه یک نقطه عطف برای آزادگان جهان و مردم فلسطین است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی همچنین افزود: طرح مجدد مذاکرات سازش در واشنگتن خیانتی است به مردم فلسطین و شرکت کنندگان در نشست واشنگتن باید بدانند مسئله فلسطین یک موضوع ساده و بسیار دقیق و روشن است و باید حقوق مردم فلسطین را به آنها بازگردانند و با این سیاه بازی ها و مانورهای تبلیغاتی نمی توانند بر رفتارهای وحشیانه این رژیم در انظار جهانیان سرپوش بگذارند.

فدایی با اشاره به حضور مسلمانان جهان در راهپیمایی روز قدس، گفت: حضور  مردم در روز قدس بر هم زننده تبانی سیاست مداران صهیونیسم و اعراب و  امریکا بر سر مسئله فلسطین است. هیچگاه مردم فلسطین اجازه نخواهند داد که بر سر مسائل آنها تبانی صورت گیرد و حقوقشان نادیده انگاشته شود.

وی در ادامه بااشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش، گفت: تغییر رتبه مسکن مهر از جایگاه 29 کشوری به رتبه 11 در مدت 8 ماه و احداث و شروع به ساخت این طرح از موفقیت های مدیران استان است که امیدواریم ادامه داشته باشد.

نماینده مردم سنقر با بیان اینکه علی رغم تذکرات متعدد و مکاتبات فراوان در خصوص تکمیل پروژه گازرسانی به شهر سنقرو روستاهای بخش کلیایی و نیز دهستان باوله ، متاسفانه آهنگ اجرای پروژه بسیار کند است، گفت: از وزیر نفت می خواهم موضوع را بررسی و قبل از شروع فصل سرما شاهد گازدار شدن روستاهای مذکور باشیم.

عصو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: وضعیت اشتغال و نرخ بالای بیکاری در شهرستان سنقر نگران کننده است و جوانان در معرض انواع تهدیدات قرار دارند، بنابراین از وزارت صنایع و معادن و سایر وزارتخانه های مرتبط درخواست می نمایم با هماهنگی سازمان خصوصی سازی و هدایت سرمایه گذاران جهت احداث کارخانه صنعتی کوچک و بزرگ سنقر  اقدام نمایند.

وی همچنین با اشاره به خرید 107 هزار تن گندم در شهرستان سنقر گفت: بالاترین میزان تولید گندم در این استان است و کشاورزان از خرید گندم توسط سازمان غله و وزارت بازرگانی به لحاظ کمبود سیلوی ذخیره گندم و برگشتی های متعدد گندم کشاورزان و پرداخت دیر هنگام بهای گندم معترضند.

فدایی همچنین  در جریان نطق میان دستور خود از وزیر راه خواست تا در خصوص 4 بانده نمودن جاده سنقر به بیستو ن کرمانشاه و تکمیل کمربندی سنقر که 60 درصد پیشرفت فبزیکی  داشته اهتمام ویژه داشته باشد.

نماینده مردم سنقر با اشاره به فرسودگی و نامناسب بودن شبکه برق روستایی گفت: قطعی های مکرر برق موجب ضرر و زیان به روستاییان شده است و از وزیر نیرو تقاضا دارم تا دستورات لازم را در جهت حل این موضوع صادر کنند.

وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد حرکات تفرقه انگیز عده ای معلوم الحال به روحانیت و مدیریت استان و کشور بوده ایم که جا دارد ریاست محترم جمهور و وزیر کشور با این گروه قانون شکن برخورد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet