هدر موبایل
1389/06/14 12:46:00
سرویس صحن
وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال نادر قاضی پور عنوان کرد:

ذی‌حساب در مورد ضبط نشدن ضمانت نامه مزایده شرکت اماراتی مقصر نیست

**وزیر اقتصاد و دارایی امروز برای پاسخ به سوال نادر قاضی پور در مورد موضوع تاخیر در ضبط ضمانت نامه شرکت اماراتی که در انجام تعهدات خود در اپراتور سوم کوتاهی کرده بود، حاضر شد و به توضیح موضوع پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شمس الدین حسینی با حضور در جلسه علنی امروز مجلس به سوال نماینده مردم ارومیه درخصوص تخلف صورت گرفته در مورد مزایده اپراتور سوم پاسخ گفت.

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوال نادر قاضی پور مبنی بر روشن شدن موضوع دلایل ضبط نشدن ضمانت نامه های شرکت اماراتی و تخلف ذی حساب در مورد این موضوع گفت: نتیجه بررسی های من در پاسخ به این سوال آقای قاضی پور که چرا ضمانت نامه شرکت اماراتی برای شرکت در مزایده کنسرسیوم اپراتور سوم، بعد از امتناع شرکت اماراتی از انجام تعهدات توسط مخابرات ضبط نشده و چرا با ذی حساب خاطی برخورد نشده این است که طبق قوانین کشور ذی حساب در این مورد مسئول و مقصر نیست.

حسینی با بیان این مطلب که ضبط ضمانت نامه شرکت اماراتی در حوزه اختیارات ذی حساب سازمان تنظیم مقررات نبوده، به رای دیوان محسابات در مورد این پرونده اشاره کرد و گفت: هیات دوم مستشاری دیوان محاسبات این موضوع را رسیدگی کرده و در رایی که صادر شده است ذی حساب سازمان تنظیم مقررات را با توجه به اینکه ضبط ضمانت نامه از وظایف ذی حساب نیست از تخلف تبرئه کرده است و رای بر برداشت او صادر کرده است.

وی همچنین در بخش دوم سخنان خود در پاسخ به سوال نماینده ارومیه گفت: وظیفه ذی حساب تامین وجه و تطبیق عملیات هزینه با قوانین و مقررات است، نه ضبط ضمانت نامه شرکت ها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet