هدر اصلی
1389/06/14 17:24:00
سرویس کمیسیون ها
نایب رئیس کمیسیون بهداشت:

گزارش‌های ارائه شده به کمیسیون راضی‌کننده بود

**نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از آخرین مباحث مطرح شده در کمیسیون متبوعش خبر داد و افزود: دو گزارش ارائه شده از سوی هیات مدیره شرکت نانو نصب و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مورد رضایت کمیسیون قرار گرفت.

"انوشیروان محسنی‌بندپی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: گزارش رئیس هیات مدیره شرکت نانو نصب پارس، تولیدکننده نانو سیلور که در زمینه پاک‌سازی اتاق‌های عمل فعالیت می‌کنند مطلوب و راضی‌کننده بود.

وی افزود: این شرکت تحقیقاتی، علمی و اجرایی از نانو سیلور برای قارچ و ویروس کشی گزارش های خوبی را ارائه کردند.

وی همچنین به گزارش ارائه شده از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در خصوص نحوه تامین نیازهای پژوهش در بخش سلامت از طریق تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت: سئوال‌هایی در این زمینه از سوی اعضای کمیسیون مطرح شد که در ارتباط با تغییر الگوی بیماری در ایران بود، بر این اساس اعضا کاهش ابتلا به بیماری‌های قلب و عروق و سرطان که رتبه اول و دوم بیماری‌ها در ایران را دارا هستند، اقدام شود که آنها نیز پذیرفتند.

محسنی‌بندپی تصریح کرد: 30 درصد تولید علم در کشور توسط گروه پزشکی انجام می‌شود اما اعتبارات در بخش‌های تحقیقاتی وزارت بهداشت با کمبود مواجه است.

وی افزود: با تمهیداتی که صورت گرفته قرار است از تولید دانش به سمت تولید فناوری و بعد از آن ثروت حرکت کنیم که در نتیجه از این ثروت در راه تولید دوباره علم استفاد ه کنیم.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet