عید سعید فطر
1387/02/23 09:14:00
سرویس کمیسیون ها
در جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژِی

نادران و توکلی از توضیحات وزیر نفت درباره علل واردات بدون مجوز بنزین در سال 86 قانع نشدند

توضیحات وزیر نفت در پاسخ به سوال نادران و توکلی در مورد مجوز قانونی افزایش واردات بنزین در سال ۱۳۸۶، آنان را قانع نکرد.

حسن مرادی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: "غلامحسین نوذری" وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوالات الیاس نادران و احمد توکلی نمایندگان مردم تهران در این جلسه حضور یافت.

به گفته این عضو کمیسیون انرژی، آقایان توکلی و نادران در باره  مجوز قانونی واردات دو میلیارد بیشتر از قانون بودجه سال 86 و منابع تامین بودجه این واردات اضافی از وزیر نفت سوال کردند، که نوذری در پاسخ به آنها با بیان اینکه افزایش واردات بنزین بر اساس تصمیم دولت صورت گرفته، استفاده از محل سوآپ نفت و منابع داخلی را به عنوان منابع تامین بودجه بنزین مازاد وارداتی عنوان کرد.

مرادی اظهار داشت: نمایندگان سوال کننده از پاسخ وزیر به این سوال خود قانع نشدند.

بر اسا قانون ببودجه سال 1386 کل کشور دولت مجوز داشت حداکثر 8/3 میلیارد دلار بنزین وارد کند اما در عمل بدون اجازه و اطلاع مجلس حدود 7/5 میلیارد دلار بنزین وارد کرد.

وی درمورد سوال دیگر نادران و توکلی از وزیر نفت گفت: نمایندگان تهران همچنین در مورد اینکه وزارت نفت براساس چه مجوری برای طرح های عمرانی خارج از ردیف های قانون بودجه هزینه می پردازد؟ از نوذری سوال کردند.

به گفته مرادی وزیر نفت در پاسخ به این سوال اعلام کرد که بر اساس بند 5 ماده 71 قانون تنظیم بخشی از امورمالی دولت، شرکت های دولتی از جمله شرکت نفت اجازه دارند از منابعشان برای تسهیلات اجتماعی هزینه کنند و شرکت ملی نفت به همین مجوز قانونی، هزینه برخی مصوبات استانی دولت را تقبل می کند.

حسن مرادی گفت: نادران و توکلی از پاسخ های نوذری به سوال دوم خود قانع شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet