خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/10 13:43:00
سرویس کمیسیون ها

فرهنگی: اشکالات طرح رسیدگی به دارایی مسئولان هفته آینده بررسی می‌شود

محمد حسین فرهنگی گفت: اشکالات شورای نگهبان درمورد طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان در جلسه سه شنبه آینده این کمیسیون بررسی می‌شود.

به گزارش خبر نگار پارلمانی خانه ملت، محمدحسین فرهنگی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، با اعلام این مطلب، گفت: پس از اشکالاتی که شورای نگهبان نسبت به طرح مزبور گرفت، این مصوبه مجلس برای بررسی مجدد به کمیسیون حقوقی و قضایی عودت داده شد، و اعضای کمیسیون نیز روز سه شنبه هفته آینده نسبت به این اشکالات تصمیم گیری می کنند.

وی افزود: "طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان" هم اکنون در کمیته مربوط به این طرح که زیرنظر کمیسیون حقوقی و قضایی کار می کند، در حال بررسی است تا اعضای این کمیته پس از انجام بررسی های خود، طرح مزبور را به کمیسیون ارجاع دهند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در مورد دستور کار این کمیسیون در هفته آینده، گفت: اعضای کمیسیون در روز یکشنبه، "لایحه رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان" و در روز سه شنبه طرح "رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان" و "طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند" که هر دو مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود را در دستور کار خود دارند. ضمن اینکه کمیسیون در روز چهارشنبه جلسه ای ندارد.

فرهنگی ادامه داد: هفته آینده نمایندگانی از کمیسیون حقوقی و قضایی، ابهاماتی که در گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضائیه وجود دارد را، با هماهنگی هیأت مربوطه رفع می کنند تا آماده بررسی در جلسات هفته بعد از آن شود.

وی افزود: گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضائیه در حال حاضر مشتمل بر 80 صفحه است که محورهای مختلفی از اقدامات دستگاه قضایی در بخش های مختلف را شامل می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet