هدر اصلی
1389/06/15 08:55:00
سرویس اقتصادی
نماینده کهنوج:

رفع افت ولتاژ برق مهمترین اولویت شهر‌های جنوب کرمان است

**نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب و قلعه گنج در مجلس شورای اسلامی کمبود آب آشامیدنی و افت شدید ولتاژ برق را مشکلات اصلی مردم در حوزه انتخابیه خود عنوان کرد.

"محمدرضا امیری کهنوج"در گفتگو بانشریه نگارستان با اشاره به اینکه مشکل اصلی مردم این شهرستان‌ها کمبود آب آشامیدنی و افت شدید ولتاژ برق است گفت: این مشکل بیشتر در شهرستان قلعه‌گنج وجود دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در دیدار بشارتی رئیس دفتر مناطق محروم و استاندار از شهرستان‌های قلعه‌گنج و رودبار جنوبی که بسیار محروم‌تر هستند، قول‌هایی داده شده است.

وی افزود: در این دیدار، شروع به کار انتقال آب از شهرستان دره‌گز و قلعه‌گنج به روستاهای اطراف آغاز شده است.

امیری در ادامه گفت: برای منبع 10 هزار متر مکعبی در فاز یک 121 کیلومتر و فاز دو 42 کیلومتر لوله‌گذاری شده است.

وی اعتبار این طرح را 20 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: امسال شش میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته بود که اگر این اعتبار کامل پرداخت شود مشکل کم‌آبی در 50 روستا و 19 منطقه شهری کرمان رفع خواهد شد.

امیری با اشاره به اینکه بازدیدی نیز از جاده جاسک-قلعه‌گنج و محمدآباد داشته است گفت: با اعتبارات وزارت نفت و ستاد راهبردی جنوبی بخشی که در استان ماست در حال انجام است.

وی ادامه داد: متأسفانه در این گرما در منطقه رودبار جنوبی بعضی روزها سه ساعت قطع برق داریم.

وی تصریح کرد: با حضور مسئولان قرار شد تا اولویت استان اول حل مشکل کم‌آبی و بعد افت ولتاژ باشد.

نماینده چهار شهرستان جنوبی درباره نحوه تقویت ولتاژ برق یادآور شد: تعریض ژانر برق باید از طریق زیرساخت نیروگاه‌های هزارمگاواتی انجام شود اما چون بانک مرکزی تسهیلات ارزی بانک را پرداخت نکرده این طرح نیمه کاره باقی‌مانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet