هدر اصلی
1389/06/15 10:39:00
سرویس اقتصادی
کیخا :

کارخانه تولید گاز CO2 استان سیستان و بلوچستان بدون سوخت مانده است

** نماینده مردم زابل و زهک با اشاره به طرح سوال خود از وزیر نفت، گفت: کارخانه تولید گاز CO۲ با گذشت یکسال از ساخت و بهره برداری، بدون سوخت مانده است.

"احمد علی کیخا" نماینده زابل و زهک  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه این کارخانه در استان سیستان و بلوچستان و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان احداث شده است، تاکید کرد: کارخانه‌های مشابه در استان سمنان با سوخت یارانه‌ای فعالیت دارند، در حالی که دولت و وزارت نفت از دادن سوخت و مواد خام یارانه ای برای راه اندازی کارخانه سیستان و بلوچستان سرباز می‌زنند.

وی ادامه داد: کارخانه تولید گاز CO2 برای تولید این گاز، به سوخت گازوئیل نیاز دارد؛ این سوخت هم برای راه اندازی ماشین‌آلات و هم برای تولید CO2 مورد مصرف اینگونه کارخانه ها است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه مدیر کارخانه درخواست دریافت سوخت یارانه‌ای را دارد، گفت: رقابت این کارخانه با کارخانه‌هایی که از سوخت یارانه‌ای استفاده می‌کند کار بسیار سختی است، به همین جهت مدیر کارخانه سیستان و بلوچستان درخواست دریافت گازوئیل یارانه‌ای برای سوخت ماشین‌آلات دارد.

کیخا ادامه داد: مدیر کارخانه در نظر دارد در صورتی که سوخت یارانه ای را دولت در اختیارش قرار دهد، مواد خام تولید گاز را از بازار آزاد خریداری کند.

وی با بیان اینکه این استان با نرخ بیکاری بالایی روبه رو است، تصریح کرد:این کارخانه در منطقه‌ای قرار دارد که بیشترین آمار بیکاری را به خود اختصاص داده است، با راه اندازی و شروع به کار این کارخانه بیش از 30 تا 40 خانوار امرار معاش خواهند کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: میرکاظمی باید پاسخگو باشد چرا به سرمایه‌ای که می‌تواند یکی از مشکلات سیستان و بلوچستان را برطرف کند بی‌توجهی می‌کنند.

احمد علی کیخا نماینده مردم زابل و زهک روز سه‌شنبه 16 شهریور در کمیسیون انرژی سوال خود را مطرح خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet