هدر اصلی
1389/06/15 13:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
محمد کوثری:

برخی نمایندگان امر نظارت را بر خود سخت می‌بینند

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به طرح نظارت بر نمایندگان گفت: برخی نمایندگان امر نظارت را بر خود سخت می‌بینند و لذا با این طرح زیاد موافق نیستند.

محمد کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به اینکه، نمایندگان خود دو وظیفه اصلی دارند که یکی از آنها قانون‌گذاری صحیح، دقیق، جامع و کامل و دیگری نظارت بر حسن اجرای آن قانون است، گفت: اصل و اساس اینکه یک مجموعه مثل مجلس، به معنای واقعی‌اش بتواند بر اعمال و رفتار خود نظارت کند به نظر من کار بسیار خوب و ارزشمندی است؛ چراکه همان طور که ما وظیفه داریم به دیگرنهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور نظارت دقیق داشته باشیم، باید درون‌ خودمان نیز مجموعه‌ای باشد که نظارت بر اعمال و رفتار نمایندگان داشته باشند.

وی با یادآوری تاکید رهبر معظم انقلاب برای نظارت بر نمایندگان مجلس و تاثیر مثبت آن بر روند کارها، خاطر نشان کرد: بعد از رهنمودهای حکیمانه معظم له، عده‌ای از نمایندگان با جمع‌آوری امضاء،‌ پی‌گیری این طرح را به دست گرفتند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی نماینگان امر نظارت را بر خود سخت می‌بینند و لذا با این طرح زیاد موافق نیستند.

وی تصریح کرد: برای برخی با توجه به مفادی که درون این طرح از جمله سفرهای خارجی،‌ مسائل مالی و غیره وجود دارد، پذیرش طرح نظارت بر نمایندگان سخت است.

کوثری با بیان اینکه جریان یا طیف خاصی در مقابل این طرح مقاومت نمی‌کنند، تصریح کرد: بلکه این افراد هستند که در مقابل اجرای آن مقاومت می‌کنند؛ لذا اگر ما جریان خاصی را مانع به نتیجه رسیدن این طرح بنامیم، اشتباه است لذا این افراد هستند که در اجرای آن قانون مقاومت می‌کنند.

وی در پایان گفت: این طرح در حال پیگیری است و نمایندگانی که مسئول به ثمر رساندن آن هستند در حال پیگیری این طرح هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet