انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/24 11:04:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: جشن شصتمین سالگرد اشغال فلسطین، روز عزای انسانیت و آزادی است

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: روز جشن شصتمین سالگرد اشغال سرزمین فلسطین، روز عزای انسانیت، صلح، حقوق بشر و آزادی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه به فرارسیدن شصتمین سالگرد اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: صهیونیست های غاصب سرزمین فلسطین، این روزها در فلسطین اشغالی جمع شده اند تا شصتمین سال تشکیل حکومت خود را بر این سرزمین جشن بگیرند.

وی افزود: آنها می خواهند با اعلام این جشن بر این حکومت جعلی و نامشروع صحه و آن را ثبت کنند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: صیهونیست ها با دعوت از عده ای امثال خود سعی کرده اند به این جشن و پایکوبی اهمیت ببخشند. آمریکایی ها، انگلیسی ها و آنهایی که در تشکیل این حکومت غاصب موثر بوده و حمایت کرده اند، می خواهند در این جشن، پایکوبی و هلهله کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه "خوب است یکبار توجه کنیم که چه اتفاقی افتاده است" ادامه داد: مسلمانان عرب فلسطین از هزاران سال پیش در این سرزمین ساکن بوده اند و بعد یک عده دیگر از دیگر نقاط جهان با توطئه وارد این سرزمین شده اند.

وی گفت: آنها مردم این سرزمین را به قتل رسانده و یا آواره کردند و این سرزمین را از دست صاحبان اصلی آن گرفته اند و حکومتی را تشکیل داده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پشتیبانان بین المللی آنها در سازمان ملل نشسته اند و رای به مشروعیت این حکومت داده اند این در حالی است که مالکان اصلی سرزمین فلسطین آواره هستند.

وی افزود: صهیونیست ها و حامیان آنها چه چیزی را می خواهند جشن بگیرند؟ آیا می خواهند جشن 60 سال ظلم و بی عدالتی، 60 سال توطئه و کشتار، 60 سال غصب و اشغال را جشن بگیرند.

حدادعادل با اشاره به کشتار فلسطینی ها در دیر و یاسین، کفرقاسم، قانا و غزه اظهار داشت: آیا آنها می خواهند 60 سال آوارگی میلیون ها مردم بیگناه و بی پناه را جشن بگیرند. اسرائیلی ها در این مدت 6 بار با مردم مسلمان و همسایگان خود جنگ کردند و این حکومت جعلی صدها کلاهک هسته ای را در این منطقه انباشته کرده و خطری برای صلح به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بی جهت نیست که فلسطینی ها این روزها را روز نکبت نامیده اند، گفت: باید عزا گرفت. در واقع این جشن نیست روز عزای انسانیت است. این روز روز عزا برای صلح، حقوق بشر و آزادی است. کسانی که در این جشن شرکت کنند در جنایات 60 ساله شریک و سهیم خواهند بود.

وی تصریح کرد: آنها که بر این جنایات رژیم صهیونیستی صحه گذارند و حمایت کنند، چگونه می خواهند جواب خون های شهدایی را بدهند که در این 60 سال از حق خود و از حق امت اسلامی دفاع کردند و در راه آزادی سرزمین خود به شهادت رسیدند.

حداد عادل اظهار داشت: صهیونیست ها در حالی این جشن را برگزار می کنند که مردم بیگناه فلسطین در غزه از همه امکانات انسانی محروم هستند؛ هم اکنون در این شهر بیماران در بیمارستان ها به دلیل قطع برق و سوخت جان می سپارند و آنها در کنار این مردم بی گناه جشن می گیرند و پایکوبی می کنند و در عین حال دم از حقوق بشر، آزادی و دموکراسی می زنند و با دولتی که با رای اکثریت مردم فلسطین سر کار آمده، چنین رفتاری را می کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: شما رفتار این مدعیان حقوق بشر را با مردم مسلمان و صاحبان اصلی سرزمین فلسطین با وضعی که مردم یهود در کشورهای اسلامی از جمله ایران دارند مقایسه کنید؛ مشاهده خواهید کرد که هموطنان یهودی ما در چه امنیتی در ایران زندگی می کنند.

وی گفت: آن وقت ما متهم به نقض حقوق بشر هستیم و مدعیان حقوق بشر با صاحبان اصلی این سرزمین چه رفتاری می کنند.

رییس مجلس شورا یاسلامی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها و پشتیبانان آنها می خواستند با اجرای توطئه جدیدی بر ضد حزب الله در لبنان جشن خود را کامل کنند. آنها پس از شکست مفتضحانه در جنگ 33 روزه در فکر تجدید آبروی نداشته خود بودند اما به لطف الهی با غیرت و همت و آگاهی مردم لبنان، مقاومت اسلامی و جوانان حزب الله این توطئه را ناکام گذاشتند و نه تنها طرفی نبستند بلکه با فضاحت و خواری همان مختصر پایگاه هایی را هم که داشتند از دست دادند و در عرصه سیاسی و نظامی عقب نشینی کردند و به قول خودشان دستاوردهای 3 ساله آنها بر باد رفت.

حدادعادل تصریح کرد: ما یکبار دیگر به نام ملت ایران و امت اسلامی این جشن و این توطئه را محکوم می کنیم و برای ملت فلسطین و امت اسلامی برای آزادی سرزمین غصب شده فلسطین آرزوی پیروزی می کنیم و به غربی هایی که از این جنایت و ظلم حمایت می کنند اطمینان می دهم مادام که صلح و عدالت در این سرزمین برقرار نشود محال است که اسرائیل بتواند در این سرزمین تثبیت شود.

وی افزود: امت اسلامی از حق خود در فلسطین هرگز دست نخواهد کشید.

پس از سخنان رییس مجلس شورای اسلامی، نمایندگان حاضر در جلسه علنی یکصدا شعار مرگ بر اسرائیل را فریاد زدند.

حدادعادل در پایان سخنان خود درگذشت آیت الله محمد طاهری خرم آبادی را تسلیت گفت.

وی همچنین موفقیت تیم بانوان مخترعان ایرانی در کسب رتبه اول در مسابقات سئول را از سوی خود و فراکسیون حمایت از مخترعان مجلس و فراکسیون زنان تبریک گفت و اظهار داشت: این تیم توانست در میان 400 مخترع از 30 کشور جهان به مدال طلای سازمان مالکیت های فکری ملل متحد و مدال طلای فدراسیون های جهانی مخترعین و مدال بهترین مخترع زن جهان و احراز رتبه اول تیمی و انفرادی در جهان دست پیدا کند.

رئیس مجلس ادامه داد: این موفقیت ها نشانه رشد و پیشرفت زنان در جمهوری اسلامی است و این همان انتظاری است که با توجه به تعالیم اسلامی و قرآنی و مقام زن در اسلام از زنان کشورمان داریم. برای بانوانی که باعث سربلندی کشور شدند آرزوی موفقیت می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet