شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/15 16:16:00
سرویس اقتصادی
نماینده کرمان و راور:

آب‌های زیرزمینی در استان کرمان در حال تخلیه است

**نماینده کرمان و راور در گفتگو بانشریه نگارستان با اشاره به ادامه روند بالا آمدن سطح آب‌های زیرزمینی کرمان گفت:برای کنترل روند فعلی هفت گالری در مناطق مختلف شهر کرمان احداث می‌شود.

"محمدعلی کریمی"نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهر کرمان به دلیل شرایط خاص زمین طی سال‌های اخیر شاهد افزایش سطح آب‌های زیرزمینی است که برای کنترل وضعیت کنونی طرح ایجاد هفت گالری و تخلیه آب‌های زیرزمینی در مناطق مختلف شهر به‌خصوص در مناطق بحرانی در حال انجام است.

وی افزود: این گالری‌ها در واقع کار قنات‌های قدیم را انجام می‌دهند و در نهایت با انتقال آب‌ها از طریق گالری به چاه‌های دهانه گشاد، آب از این گالری‌ها به سمت دشت‌های کرمان جهت استفاده‌های دیگر منتقل می‌شود.

کریمی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح در واقع پایین آوردن تدریجی سطح آب‌های زیرزمینی شهر کرمان است. وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از افزایش خسارت‌های این آب‌ها، جلوگیری از صدمات زیست‌محیطی و استفاده از این آب در بخش صنعت و کشاورزی از مهم‌ترین اهداف این طرح است.

نماینده کرمان گفت: طول مجموع این گالری‌ها 13/5 کیلومتر و خط انتقال هفت هزار و 500 متر است.

وی گفت: برای خارج کردن آب از گالری‌ها نیز هفت حلقه چاه حفر می‌شود و اعتبار مورد نیاز برای این طرح نیز 35 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: هرچند اجرای این طرح به عنوان یک راه حل موقت برای نرسیدن این آب‌های به سطح شهر بسیار مؤثر است اما تکمیل شدن فاضلاب شهری مهم‌ترین اقدامی است که برای حل دائمی این مشکل لازم است که به دلیل کمبود بودجه با کندی پیش می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet