هدر اصلی
1389/06/16 08:54:00
سرویس سیاسی
نماینده خدابنده :

اصل 44 قانون اساسی در استان اردبیل به خوبی اجرا نشده است

**سیدفاضل موسوی نماینده خدابنده در گفتگو با روزنامه مردم نو با بیان اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی در استان نمود زیادی نداشته است گفت :تنها این اصل در مورد واگذاری و بهره‌برداری از معدن سرب و روی انگوران اجرا شده است.

"سیدفاضل موسوی" نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از سالها پیگیری‌هایی که از سال 1376 انجام شد، بالاخره اخیراً حق بهره‌برداری از این معدن به بخش خصوصی واگذار شده است.

نماینده مردم خدابنده ادامه داد: در سایر موارد در اجرای اصل 44 قانون اساسی در استان اتفاق خاصی روی نداده و حرکت خاصی هم انجام نشده است.

وی‌بیان کرد: با وجود تأکید رهبر و نمایندگان به لحاظ کیفی و نحوه واگذاری‌ها این امر درست اجرا نشده است.

موسوی با بیان اینکه دولت در اجرای سیاست‌های اصل 44 با روح قانون فاصله گرفته است تأکید کرد: هدف از اجرای این اصل این نبود که تنها ثروت از سوی دولت به مردم منتقل شود، بلکه هدف تقسیم ثروت‌های بلااستفاده و بهره وری اقتصادی بود که متأسفانه حتی ثروتی نیز در اختیار مردم قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: باید روح قانون اساسی به اجرای سیاستهای اصل 44 برگردانده شود تا مسیر قانونی به صورت کامل صورت پذیرد.

موسوی ادامه داد: اینگونه اجرا کردن قانون باعث به وجود آمدن بنگاه‌های نیمه دولتی و سازمان‌های نیمه دولتی شده است.

وی درباره قانون برنامه 5 ساله توسعه نیز گفت: با توجه به آنکه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، بخش دوم از اجرای سند چشم‌انداز توسعه محسوب می‌شود باید از لحاظ دقت، آمار به طور کامل مشخص و دقیق باشد.

موسوی با بیان اینکه برنامه چهارم توسعه از لحاظ آمار، اهداف و مدرن بودن برنامه‌ای بسیار خوب و حائز توجه بوده، اظهار داشت: ما انتظار داریم که در برنامه زمان‌بندی‌ها، شاخص‌های کمی و معیارها قابل اندازه‌گیری باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet