هدر اصلی
1389/06/16 09:03:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم ابهر و خرم دره:

توسعه بخش کشاورزی رویکرد دولت است

**احمدمهدوی‌ابهری گفت :توسعه بخش کشاورزی،صنایع تبدیلی و کشت باغات در اراضی شیب‌دار از رویکردهای دولت و تأکیدهای رئیس‌جمهور است.

"احمد مهدوی‌ابهری"نماینده مردم ابهر و خرم دره در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با روزنامه مردم نو با بیان این مطلب افزود: امروز دولت خدمتگزار با ارائه تسهیلات یارانه‌ای، حمایت و برنامه‌ریزی مناسبی را برای فرآوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی ایجاد کرده است.

نماینده  ابهر به تولید حدود دو میلیون تن محصولات کشاورزی در استان زنجان اشاره کرد و یادآورشد: این ظرفیت در حالی است که صادرات محصولات کشاورزی در حد صفر و بسیار ناچیز است.

وی لازمه استفاده هرچه بیشتر از تسهیلات و امکانات اعطایی دولت را ایجاد ساز و کار صحیح صادراتی در بخش کشاورزی دانست و افزود: افزایش صادرات محصولات کشاورزی به‌رغم جذب تسهیلات، منافع و مزایای بسیاری را برای توسعه استان به همراه خواهد داشت.

مهدوی بر لزوم ضرورت شناسایی و رفع نواقص و مشکلات توسعه تولیدات و صادرات محصولات کشاورزی تأکید کرد وگفت: توجه به توسعه تولیدات و صادرات محصولات کشاورزی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی وظیفه اصلی پایانه صادراتی را بسته‌بندی و فرآوری به موقع محصولات کشاورزی و توزیع آن بیان کرد و افزود: بیشترین سوددهی ارزش افزوده سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet