شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/16 10:10:00
سرویس صحن

مهدوی ابهری:رفتار هیات رئیسه در اداره مجلس متفاوت است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن در تذکر آئین نامه ای خواستار رعایت ترتیب در بررسی طرح ها و لوایح مندرج در دستور جلسه هفتگی مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت احمد مهدوی ابهری نماینده ابهر و خرم دره در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر ی مطابق با ماده 101 و 102 ایین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار اعضای هیات رئیسه برای اداره مجلس در مطرح کردن طرح ها و لوایح متفاوت است.

نماینده ابهر و خرمدره خطاب به ابوترابی گفت: جنابعالی نظم را در بحث و طرح و لوایح رعایت نمی کنید، روز یکشنبه نایب رئیس مجلس وارد بحث تعطیلات عید فطر شدند و امروز جنابعالی علی رغم مصوبه هیات رئیسه که قرار بوده بعد از قرائت گزارش کمیسیون اصل 90 مطرح شود، الان قصد مطرح کردن آن را ندارید.

وی افزود: بیش از 50 نفر امضا کرده اند،شما ماده 101 و 102 قانون را مشاهده کنید نمی شود که شما برای اداره مجلس به یک روش رفتار کنید.آقای دکتر صدر یک طور رفتار کند و آقای لاریجانی طور دیگری.

ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر مهدوی ابهری با بیان این که تذکر شما وارد نیست گفت: شما تشریف بیاورید اینجا به جای ما مجلس را اداره کنید.

محبی نیا عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه در پاسخ به مهدوی ابهری و در ادامه پاسخ ابوترابی به تذکر مهدوی ابهری گفت: جلسه دقیقا براساس آئین نامه اداره می شود و براساس ماده 102، 15 نفر از نمایندگان و با دولت می توانند تقاضای اولویت کنند با موافقت هیات رئیسه اگر 50 نفر در مورد موضوعی امضاء دهند ما موظفیم موضوع را در دستور هفتگی قرار دهیم و می توانیم تغییر مورد نظر را اعمال کنیم.

وی افزود: روز یکشنبه آقای صدر ورود پیدا نکردندبه دستور و قرار شد اگر نمایندگان اجازه بدهند ادامه مذاکرات در رده خارج از نوبت ها قرا رگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet