هدر موبایل
1389/06/16 11:40:00
سرویس صحن
به منظور رفع ایراد شورای نگهبان

وصول هزینه حمل‌ و نقل خودروهای متخلف به بخش خصوصی محول شد

**نمایندگان با رفع ایراد شورای نگهبان نسبت به ماده ۱۳ لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی، وصول هزینه حمل و نقل وسایل نقلیه متخلف یا تصافی را به بخش خصوصی واگذار کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز سه شنبه بعد از قرائت گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد اصلاح ایرادات شورای نگهبان بررسی اصلاحات لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی پرداختند.

نمایندگان با رای مثبت به اصلاحیه ماده 13 برای رفع ایراد شورای نگهبان مقرر کردند، در مواردی که طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی انتقال وسیله نقلیه ضرورت داشته باشد وسیله نقلیه با استفاده از وسایل مطمئنه که برای این کار معمول است حسب مورد به نزدیکترین توقفگاه یا مقر انتظامی یا راهنمایی رانندگی مربوط یا تعمیرگاه انتقال می یابد. هزینه های حمل و نقل و توقف وسیله نقلیه که توسط بخش خصوصی وصول می شود حسب مورد به عهده متخلف، مالک، متصرف یا قائم مقام قانونی آنان خواهد بود. هزینه های یاد شده برابر تعرفه هایی است که به پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. نمایندگان در این ماده با افزودن «که توسط بخش خصوصی وصول می شود» ایراد شورای نگهبان را رفع کردند.

نمایندگان همچنین تبصره 2 این ماده را نیز با افزودن عبارت «مانند عکسبرداری» تصحیح کردند و مقرر شد، کارشناسان تصادفات راهنمایی و رانندگی رسیدگی کننده به تصادفات مکلفند پس از پایان رسیدگی و انجام تشریفات قانونی با بهره گیری از امکانات «مانند عکسبرداری» در اختیار خود یا سایر سازمانها و نهادها نسبت به مدیریت، پاکسازی و برقراری ایمنی عبور و مرور در محل وقوع تصادفات اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet