شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/16 12:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
احمدی‌بیغش:

موازی‌کاری موجب دوگانگی دیپلماسی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه موازی کاری در عرصه سیاست خارجی چالش، دوگانگی دیپلماسی را در پی دارد ، خواستار عزل نمایندگان ویژه رئیس جمهور در عرصه بین الملل شد .

محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر، در بیان اینکه دولت چه اقداماتی باید برای عملی کردن فرمایشات رهبری در زمینه پرهیز از موازی کاری ها انجام دهد، اظهار داشت: به اعتقاد من موازی کاری در حوزه سیاست خارجی هیچ ثمری ندارد و نه تنها سودی ندارد بلکه سبب چالش و دوگانگی در سیاست خارجی و تلاقی کارها می شود.

وی با تاکید بر اینکه در سیاست خارجی باید از سیاست واحد برخوردار باشیم، افزود: اگر در عرصه سیاست خارجی تصمیم گیری ها به صورت مجزا انجام نشود حتما با چالش های مختلفی مواجه خواهیم بود.

نماینده شازند با اشاره به اینکه مسئولان کشور باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: نباید اجازه دهیم افراد مختلف غیر متخصص خودشان را در عرصه سیاست خارجی وارد کرده و در این عرصه صاحب تصمیم بدانند.

وی تاکید کرد: باید اقتدار دستگاه سیاست خارجی کشور حفظ شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیان اینکه با توجه به تعیین نمایندگان ویژه از سوی رئیس جمهور در این زمینه چه باید کرد، افزود: اساسا این نمایندگان ویژه نباید تعیین شوند وحال که تعیین شده اند رئیس جمهور باید دراین زمینه تجدید نظر کند.

بیغش در پاسخ به اینکه آیا خود رئیس جمهور باید این نمایندگان را عزل کند یا آنها کنار بروند ، افزود: کسی که نمایندگان را نصب کرده می تواند خودش نیز عزل کند، باید رئیس جمهور حتما در این زمینه تجدید نظر کند و اجازه ندهد که دستگاه دیپلماسی کشور با تصمیم گیرندگان متعدد مواجه باشد.

وی گفت : دستگاه دیپلماسی کشور باید تصمیم گیرنده واحدی داشته باشد و آن تصمیم گیرنده که وزیر امور خارجه است باید در قبال سئوالات مجلس نیز پاسخگو باشد.

احمدی بیغش تاکید کرد : در حال حاضر این گونه شده است که نمایندگان مجلس با منوچهر متکی به عنوان وزیر امور خارجه کشور حرفی ندارند و سئوالاتشان از اشخاص دیگری است که در این عرصه فعالیت کرده اند اما متاسفانه فقط متکی است که به عنوان مسئول این دستگاه باید پاسخگوی اقدامات افرادی خارج از حیطه مسئولیتش باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet