خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/24 13:01:00
سرویس صحن

اعتراض کلهر نسبت به شایعه پس گرفتن امضایش مبنی بر استیضاح وزیر بازرگانی

کلهر طی تذکر آیین نامه ای خطاب به باهنر که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت،گفت:در صحن امروز شایعه می کنند که شما امضایتان را پس گرفتید. به دیگران می گویید که فلانی اسمش را پس گرفته است، شما باید به این موضوع رسیدگی کنید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ابوالفضل کلهر در طی تذکر آیین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 23 حفظ شان و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از جایگاه نمایندگان گفت: اگر ما به عنوان یک نماینده براساس وظایف قانونی احصا شده در قانون اساسی و آیین نامه داخلی حق داشتیم که استیضاح یک وزیر را امضا کنیم و مواردی را برای استیضاح تعیین کنیم و این جایگاه قانونی ما اینگونه اقتضاء می کرده و حقوق نمایندگی ما که ملت شریف برعهده ما نهاده اند، شما موظف هستید براساس این بند از حقوق ما دفاع کنید.

وی افزود: وظیفه ای براساس نظارت و این گرانی ها، عدم تنظیم بازار و مشکلاتی که امروز دارد بر مردم فشار می آورد و مردم انتظار دارند به عنوان موکلین آنها موضوع را پیگیری کنیم.

در این هنگام محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت سخنان وی را قطع کرد و گفت: اجازه دهید من یک جمله ای را بگویم.

کلهر نیز گفت: شده ما یک بار صحبت کنیم و وقت داشته باشیم و حق داشته باشیم. ما داریم وظیفه نمایندگی که احصاء شده را بگوییم و کارمان را انجام دهیم آیا باید شب نامه و شایعه و تذکر ادامه پیدا کند تا شما به من اجازه دهید صحبت کنم؟

باهنر مجددا صحبت های وی را قطع کرد و گفت: موضوع استیضاح طرح قانونی است و اعلام شده و وقت آن نیز فرداست. الان شما نمی توانید وارد محتوای استیضاح شوید.

وی افزود: اینکه استیضاح حق شماست، بله حق نمایندگان است و این کار را انجام می دهند استیضاح اگر استیضاح کنندگان مصمم باشند مطرح می شود و شما در آنجا در محدوده استیضاح بحث می کنید. اما تذکر آیین نامه ای مربوط به نحوه اداره جلسه علنی است. اگر بگوییم که استیضاح فردا یا امروز یا پس فردا باشد شما می توانید تذکر دهید اما اینکه شما استیضاح کردید و عده ای دارند بیرون علیه شما صحبت می کنند، خیر.

ابوالفضل کلهر نیز گفت: این حرف ها در داخل صحن علنی است. می خواهید اسم ببرم؟ که در صحن امروز شایعه می کنند و به خود من آمدند گفتند که شما امضایتان را پس گرفتید. به دیگران می گویید که فلانی اسمش را پس گرفته است. در همین جلسه ای که شما دارید اداره می کنید لابه لای این صندلی ها، جلو و پشت صندلی ها و این طرف و آن طرف تهدید می کنند، شایعه می کنند و تهمت می زنند که شما امضایتان را پس گرفتید. اگر من امضای خود را پس گرفتم شما اعلام کنید اگر پس نگرفتم دفاع از حقوق نمایندگی کجاست؟ بند 11 و ماده 23 برای کجای مجلس است؟ ماده 17 که قسم خوردید از حقوق نمایندگان و شان و اقتدار مجلس دفاع کنید کجای مجلس است؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet