هدر اصلی
1389/06/16 16:45:00
سرویس صحن
نماینده مردم خمین در نطق میان دستور:

تغییر معانی واژگان سیاسی، راهی برای رخنه در گفتمان اصول‌گرایی است

**نماینده مردم خمین در مجلس، در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در طول تاریخ نعل وارون زدن در گفتار و کردار از شیوه‌های رایج سیاست‌پیشگان چیره‌دست بوده است، گفت: یکی از شیوه‌های نخ‌نما شده و متاسفانه کارآمد، تغییر ماهیت واژگان و قرینه‌سازی معانی جدید که با معانی حقیقی آن فاصله بسیار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "محمدحسین مقیمی" نماینده مردم خمین در نطق میان دستور خود که در جریان جلسه علنی امروز سه‌شنبه ارائه کرد، به تغییر معانی برخی الفاظ اشاره کرد و افزود: برخی واژه مقدس آزادی را با بی‌بند و باری همراه می‌کنند و از واژه عقلانیت به انکار وحی می‌پردازند و یا به بهانه‌ اصلاحات در زمین فساد می‌کنند، از این دسته سیاست‌مداران هستند.

وی ادامه داد: اخیرا نیز در ادبیات سیاسی واژه وحدت را با ائتلاف سیاسی و سهیم شدن در قدرت همراه ساخته‌اند.

مقیمی با اشاره به آیات قرآن کریم اظهار داشت: وحدت از فرامین موکد اسلام است و به تعبیر امام راحل (ره)؛ وحدت یکی از رموز پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. بدیهی است دلیل معجزه انقلاب بر تک تک علاقه‌مندان به امام و انقلاب فرض است که حول وحدت و در کنار مقام معظم رهبری پروانه‌وار بچرخند و از حرکت تفرقه انگیزی دوری کنند.

نماینده مردم خمین با تاکید بر اینکه تعاریف متعددی از وحدت وجود دارد گفت: این تعریف از وحدت با تعریفی که عده‌ای معلوم‌الحال از وحدت به عنوان ائتلاف سیاسی، آشتی ملی، باقی ماندن در قدرت، زیست اندیشه‌های ناهمگون و بعضا فرار از پاسخگویی به برخی رفتارها و گفتارهای شبهه‌ناک در فتنه‌های پس از انتخابات دارند، متفاوت و در تضادی آشکار است.

این عضو کمیسیون عمران این رفتارها را مانند قرآن بر سر گرفتن معاویه دانست و تصریح کرد: این راهی بسیار کارآمد برای رخنه درصفوف گفتمان اصول‌گرایی است و اگر کسی مخالفت کرد، او را به تفرقه‌جویی، لجاجت، خودمحوری و بهانه‌جویی متهم می‌کنند.

مقیمی این‌گونه رفتارها را به ضحاک مار بر دوش فردوسی تشبیه کرد و افزود: این افراد، کسانی هستند که در چهره و کلام بسیار زیبا و شیوا سخن می‌گویند و گویش و پوششی فریبنده و دلربا دارند، اما حیات آنها به خوردن مغز جامعه و قربانی کردن ارزش‌ها و آرمان‌های مردم وابسته است.

وی تصریح کرد: رویکرد سیاسی و حزبی برخی نام‌ها و جریانات سیاسی، آسودن در سایه‌سار وحدت با استتار سیاسی و فرصت‌طلبی برای تجدید قوای سیاسی برای سال‌های آینده است.

نماینده مردم خمین اصول‌گرایان را به مشخص کردن مرزهای تعاملی و تقابلی وحدت با جریانات سیاسی دعوت کرد و گفت: در کنار این مزربندی‎‌ها زیرکی، بصیرت و پرهیز از ساده‌انگاری را نیز توصیه می‌کنم.

وی با بیان اینکه خروش حماسی و به اهتزاز درآمدن پرچم القدس لنا در سراسر جهان و خصوصا ایران اسلامی نویدبخش است افزود: این اتفاق نوید آن را می‌دهد که فضل الهی و این خشم و خروش ضمانت اجرایی آزادسازی فلسطین در آینده‌ای نه چندان خواهد بود. اینکه عده‌ای سبک مغز و جاهل سیاسی از هول نام و جاه به مذاکره افتاده‌اند باید بدانند که؛ هیچ راه برون رفتی از این خیمه شب‌بازی‌ها متصور نیست.

مقیمی ادامه داد: همانطور که مذاکرات اسلو، مادرید، کمپ دیوید و آناپلیس هیچ ثمری نداشته است و تنها را رهایی مقاومت و خیزش جهانی ملت‌ها است پیشنهاد می‌کنم؛ حال که تمام کفر همه بودجه و امکانات خود را برای عده‌ای خوناشام در سرزمین جعلی اسرائیل بسیج کرده‌است، کشورهای عربی و اسلامی نیز با اختصاص درصدی از درآمدهای نفتی خود صندوق حمایت از مقاومت فلسطین را تاسیس کنند.

وی به نقش آمریکا در خاورمیانه اشاره کرد و اظهار داشت: اگرچه کارشناسان سیاسی مشکلات داخلی، انتخابات کنگره، فشار افکار عمومی و ناتوانی در ادامه اشغال افغانستان و عراق را از جمله دلایل اوباما برای پایان دادن به اشغال عراق برمی‌شمارند. اما واقعیت چیز دیگری است.

نماینده مردم خمین افزود: اما به نظر می‌رسد باقی ماندن 50 هزار نیروی نظامی، ساخت بزرگترین سفارتخانه در جهان و استقرار پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی و امنیتی د رعراق نشانگر رویکرد جدید امریکا در خاورمیانه باشد.

عضو کمیسیون عمران با بیان این مطلب که امریکا خود را از بازیگر جلوی صحنه به بازیگر پشت صحنه تبدیل کرده است تاکید کرد: آنها به جای دخالت آشکار در حوزه‌های نظامی به مداخله و جریان‌سازی در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی روی آورده است و این به معنی نگرش مخملی و اغاز جنگ نرم در منطقه است. بدیهی است این تغییر رویکرد با استراتژی تفرقه‌افکنی اختلافات قومی و مذهبی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که با 2 کشور عراق و افغانستان برادر و دارای مرزهای سیاسی، مذهبی و جغرافیایی مشترک هستیم، لازم است دستگاه‌های دیپلماسی کشور هوشیاری و برنامه‌های مقتضی را در دستور کار خود قرار دهند.

مقیمی در قسمت دیگر نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهوری گفت: بی‌شک سفرهای استانی دولت یکی از الگوهای منحصر به فرد در مدیریت انقلابی و جهادی در تاریخ ایران است. متاسفانه عملی نشدن برخی از مصوبات سفرهای اول و دوم استان مازندران و بذر امید و آرزویی که در دل مردم و لایتمدار استان کاشته‌اید، بیم آن می‌رود که هنوز جوانه نزده خشکیده شود.

نماینده مردم خمین افزود: پیشنهاد می‌کنم حال که چشمان منتظر مردم حوزه انتخابیه‌ام قدوم مبارک دولت دهم را در دور سوم سفرهای استانی به انتظار نشسته‌ است، دستور موکد صادر فرمایید قبل از تصویب هر مصوبه‌ جدید رفع موانع اجرایی مصوبات سفرهای اول و دوم در اولویت و دستور کار قرار بگیرد.

وی به افزایش مصرف برق در برخی از فصول سال در مازندران اشاره کرد و گفت: محاسبه برق برای برق مصرفی با تعرفه‌های فعلی باعث افزایش سرسام‌آور قبوض برق شده است و من خواهشمندم به مسئولان ذیربط دستور فرمایید تعرفه‌های فعلی برق منطقه  با عنوان منطقه چهار گرمسیری محاسبه و اعمال گردد.

مقیمی همچنین یاد و خاطره شهدای 17 شهریور و فرا رسیدن عید سعید فطر را گرامی داشت. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet