هدر اصلی
1389/06/16 16:29:00
سرویس صحن
نماینده مردم فومن و شفت در نطق میان دستور:

نیازمند وحدت به عنوان استراتژی هستیم

**نماینده مردم فومن و شفت در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه در آستانه عید سعید فطر قرار داریم، گفت: پیشاپیش عیدسعید فطر را به مسلمانان جهان، به ویژه مردم مسلمان ولایت مدار کشور و مقام معظم رهبری تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همه ما را از برکات این ماه مبارک رمضان بهره مند شده باشیم.

به گزارش خبر نگار خبرگزاری خانه ملت، " علی میرزایی فلاح آبادی" در نطق میان دستور خود به روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: در آستانه روز جهانی قدس، شاهد مذاکرات سازش بوده‌ایم، چگونه ممکن است در سایه ارعاب، ترس، تهدید و تحقیر شخصیت انسانی یک ملت، دست سازش و صلح دراز کرد.

وی با تاکید بر اینکه آیا صلح و سازش با توجه به شرایط موجود امکان پذیر است، ادامه داد: صلحی که بر مینای حقوقی انسانی ملت‌ها و عدالت نباشد ممکن نیست و فقط سرپوشی است بر روی آن همه جنایت‌هایی که سال‌ها در سایه زور، تهدید و جنگ بر مردم منطقه تحمیل کرده اند.

نماینده مردم فومن و شفت با اشاره به فرموده امام و رهبر کبیر انقلاب گفت: ما همه صلح طلب هستیم اما نه صلحی که جانی را به جنایت خود باقی‌بگذارد، چنین صلحی صلح نیست.

میرزایی فلاح آبادی تاکید کرد: در شرایط کنونی مذاکره سازش با رژیمی که نطفه آن با جنایت، تحمیل جنگ و آوارگی کردم منطقه بسته شده است، تاییدی بر ناعادلانه بودن ساختار بین المللی است.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس مانند سالهای گذشته با حضور حماسی و با شکوه مردم متدین ایران اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: لازم می‌دانم از مردم مسلمان و حماسه‌ساز به ویژه مردم شهید پرور و دین‌مدار فومن و شفت برای حضور در دفاع از مردم مظلوم فلسیطین تشکر و قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، گفت: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان با بهره‌گیری از گشایش درهای ربوبی فرصت ویژه‌ای پیش‌روی ما قرار دارد، فرصت را مغتنم شمرده و در شرایط کنونی، با اندیشه خدایی و دلی پاک به شناسایی مولفه‌های وحدت آفرین و انسجام ملی باشیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با همین تعهد، عاملان تشدید و تفرقه در جامعه را شناسایی کنیم، زیرا تکیه بر مولفه‌های غیر واقعی به معنای غفلت از اصلی‌ترین عوامل وحدت خواهد بود که زیان فراوان بر مردم و نظام هموار خواهد شد.

 میرزایی فلاح‌آبادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام وحدت را عنصر کلیدی مطرح کردند، گفت: این درحالی است که استکبار جهانی با  سرکردگی آمریکا با وضع تحریم‌های سیاسی درصدد تحمیل اراده نامشروع خود به ملت بزرگ ایران است.

وی با اشاره به اینکه به وحدت به عنوان یک استراتژی نیاز داریم، تصریح کرد: کشور هم درگیر مشکلات خارجی است و در حوزه‌های داخلی مشکلات فراوانی وجود دارد، آیا نیازمند وحدت بیشتر به عنوان یک استراتژی نیستیم؟

میرزایی فلاح‌آبادی ادامه داد: آیا وحدت ملی که بر اثر منافع ملی شکل می گیرد، به عنوان اصلی‌ترین بازدارنده توطئه‌های خارجی یک الزام جدی و دائمی به شمار نمی رود؟

وی با بیان اینکه مردم کشور متحمل هزینه‌های سنگین هستند، گفت: هزینه‌های سنگین رفتار ما مسئولان را مردمی پرداخت می‌کنند که صاحبان اصلی این نظام و این انقلاب هستند.

نماینده مردم فومن و شفت با بیا اینکه در جامعه ای که صدها مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد دامن زدن به اختلافات و شکاف درخصوص به هم پیوستن ملی بسیار خطرناک و غیرقابل بخشش است، توصیه کرد: برای جلوگیری از اختلافات نیاز به محور اتحاد داریم که حلقه اتصال تمامی احزاب و گروه‌ها است.

وی با بیان اینکه آیا زمان آن نرسیده است تا همه با هم باشیم و دشمن را ناخشنود کنیم، تاکید کرد: به همین اساس هرگاه مصالح عمومی جامعه در معرض تهدید قرار گیرد باید مصالح فردی، گروهی و حزبی نادیده گرفته شود و همه انرژی در مقابل با دشمنی به کار گرفته شود.

این نماینده با اشاره به بخش کشاورزی گفت: بخش کشاورزی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور است، کشاورزان مردمان شریف، زحمتکش، صبور، معتقد و پیروان راستین انقلاب هستند، آنها در طول سی و یک سال عمر انقلاب، وفاداری خود به نظام اسلامی و همه دولت مردان به اثبات رسانده اند.

میرزایی فلاح‌آبادی با اشاره به اهمیت بلامنازع بخش کشاورزی در توسعه و رشد اقتصادی، اشتغالزایی، ارزش افزوده، توسعه انسانی و امنیت غذایی، رشد و تولید ناخالص ملی در کشور گفت: متاسفانه این بخش دانسته یا ندانسته مورد غفلت فراوان قرار گرفته است و امروز به دلیل سوء‌تدبیر و عدم توجه مدیران و برنامه‌ریزان کشور به بخش کشاورزی، کشاورزان درگیر حداقل‌های زندگی خود هستند، به سختی زندگی می‌کنند، در آستانه ورشکستگی قرار دارند و رغبت به تولید را از دست داده اند.

 وی تاکید کرد: اگر بخش کشاورزی هم‌سنگ بخش‌های بازرگانی، صنعت، تجارت خارجی، بازارهای سرمایه مورد توجه قرار می‌گرفت، امروز کشور در صادرات صنایع غذایی و محصولات کشاورزی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود، در رده پیشرفته‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته بود؛ از این رهگذر می‌توانست با ایجاد صنایع مرتبط با کشاورزی، توسعه صنعتی را نیز هدفمند سازد.

به گفته میرزایی‌فلاح‌آبادی، سیاست‌گذاری‌های نامناسب و غیرعلمی از جمله عدم حمایت به موقع دولت، ناهماهنگی‌های بین نهادهای مسئول تولید، توزیع و مصرف، واردات بی رویه و حقوق گمرکی و تعرفه‌های بسیار نازل، باعث شده است به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل تولیدی بخش کشاورزی صدمات زیاد و غیرقابل جبران تحمیل شود، به طوری که سرمایه گذاری در این بخش را کاهش داده و توسعه کشاورزی را با مشکل جدی روبه رو ساخته است.

وی با بیان اینکه کشاورزان، برنج‌کاران و چای‌کار گیلانی سال سختی را پشت سر گذاشته‌اند، گفت: کم آبی، خشکسالی، هزینه های زیاد کاشت، داشت، برداشت و ده‌ها مشکل گریبان گیر کشاورزان بود.

نماینده مردم فومن گفت: از دولت و وزارت جهاد کشاورزی انتظار می رود با برنامه ریزی و شتاب منطقی طرح فروش برنج پرمحصول را دنبال نماید تا بازار برنج از حالت رکود خارج شود؛ همچنین از دولت انتظار داریم با لحاظ برخی تسهیلات نظیر تامین مطالبات و پرداخت مطالبات خشکسالی امنیت بیشتری به کشاورزان هدیه کند.

میرزایی‌فلاح‌آبادی در خصوص اشتغال جوانان و جویای کار، گفت: اشتغال‌زایی را می توان به عنوان یک معضل و بحران پیش روی مسئولان قلمداد کرد، تاکنون توجه جدی و علمی به آن نشده است، به نظر می‌رسد دولت باید با سازوکار کافی با استفاده از تجارب موجود در دنیا از این فرصت استفاده کند و نگذارد فرصت به تهدید تبدیل شود.

وی با اشاره به هدفمند کردن یارانه‌ها با استناد به گزارش‌های دولت گفت: این طرح مراحا اجرایی خود را طی می‌کند و لازم است جهت بسترسازی اطمینان بخش برای اجرای آن انتظار می‌رود اجرای این قانون در چهارچوب قوانین و با تعامل حداکثری بین قوا و مشارکت عمومی انجام گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet