خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/24 13:54:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ورزقان: اقامت خانواده مسئولان در محل ماموریتشان اجباری شود

نماینده مردم ورزقان از رییس جمهور خواست طی ضرب‌الاجلی تمام افرادی که در سطح استانها و شهرستانها مقیم محل مسؤولیتشان نیستند برکنار و اقامت خانواده مسؤولین را در محل مأموریتشان اجباری کند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "گل‌محمد الیاسی" پنجمن ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

با درود به محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم و ارواح طبیه شهداء اسلام و انقلاب و روح پرفتوح امام شهداء و سلام و عرض ادب به خدمت مقام عظمای ولایت و شما همکاران محترم و آرزوی توفیق خدمتگزاری به نمایندگان محترم دوره هشتم و سپاس و تشکر از حضور یکایک مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانان که دودوره نسبت به اینجانب اعتماد کردند و در این دوره هم که در جهت حفظ احترام مردم و جایگاه نمایندگی مجلس و دوستانم تغییر حوزه داده بودم، مردم فهیم و آگاه بخشهای گود سرآسیاب و ملارد و بخش مرکزی شهرستان شهریار علی‌رغم جوسازی‌های غیرمنصفانه و طرفداری بی‌رحمانه مسؤولین اجرایی و نظارتی انتخابات در آن شهرستان از کاندیدای مشخص و توافق‌ها و انصراف و اتخاذ مواضع مشترک رقبا علیه اینجانب، با حرکتی آگاهانه توأم با شجاعت در مقابل قانون‌شکنی‌ها در حالیکه حتی یک روز اقامت و مسؤولیتی در آن حوزه نداشتم و با رأی خود بعنوان نفر دوم انتخابات قرار دادند که جا دارد از همه دوستان زحمتکش خودم در شهرستان شهریار تشکر نموده و از خداوند متعال آرزوی حل مشکلات عموم مردم ایران و علی‌الخصوص مردم شهرستانهای ورزقان، خاروانا، شهریار با بخشها و روستای تابعه را داشته و موفقیت منتخبین دوره هشتم را در حل مشکلات مردم از درگاه خداوند توانا خواستارم.

بدلیل ضیق وقت مطالب خود را به اختصار به استحضار مردم شریف و مسؤولین می‌رسانم:

از ریاست محترم جمهوری می‌خواهم مسؤولینی که خانواده آنها محل مسؤولیتشان را نمی‌پسندند به جاهای بزرگتری انتقال دهند تا به آرمان نظام و زحمات و تلاشهای طاقت‌فرسای حضرت‌عالی و سایر مسؤولین زحمتکش بیشتر از این آسیب وارد نشود. استانداری که 3 سال است طبق رساله حضرت امام نمازشان شکسته است به تبع آن تمام کار خود و سایر مسؤولین استانی و شهرستانی نیز شکسته خواهد شد.

آقای دکتر احمدی‌نژاد! بعضی از مسؤولین با تظاهر از اصول منطقی تعدی نموده و ای کاش بهترین میوه را در جلسات خود بگذارند ولی با مردم بخاطر مسؤولیتی که دارند صادق باشند. تقاضا دارم با ضرب‌الاجل تمام افرادی که در سطح استانها و شهرستانها مقیم محل مسؤولیتشان نیستند برکنار و اقامت خانواده مسؤولین را در محل مأموریتشان اجباری و قابل اجراء نمایید تا کمی از هزینه‌ها کاهش یابد و امکان خدمت و خدمت‌رسانی به مردم میسر گردد.

از کلیه مسؤولین نظام می‌خواهم که جهت ترمیم و حفظ اعتماد مردم پس از گذشت 30 سال از عمر پیروزی انقلاب، آسیبهای جدی را شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها و تقویت نقاط قوت اقدام نمایند. در این راستا برای مردم یک انتخابات سالم و قابل اعتماد و به دور از همه دخالتها و تهدیدهای مسؤولین اجرایی در مناطق و کاهش اثرگذاری پول جهت جلوگیری از حاکمیت سرمایه به مجلس شورای اسلامی و پرهیز از تبدیل مجلس به بنگاه اقتصادی فکر و چاره‌ اساسی بفرمایند.

نمایندگانی که با هزینه صدها میلیون تومان پول چه مستقیم و غیرمستقیم به مجلس راه بیابند هرگز نمی‌توانند به فکر مردم باشند یا در فکر جبران چند برابر آن پول خواهند بود و یا باید نوکری سرمایه‌گذاران پشت پرده را رعایت بکنند.

آقای رئیس جمهور! گرانی و شکسته شدن طاقت مردم شعار نیست، چاره بکنید. به گزارشهای غیرواقعی باور نکنید. واقعیتها در بین مردم چیز دیگری است. کشاورزی و تولید رو به نابودی و نیازمندی به جای خودکفایی جای پایش را محکم می‌کند. افزایش قیمت خودروهای تولیدی داخلی بدلیل بسته بودن راه ورود ماشین به عامه مردم روزبروز سرعت بیشتری می‌گیرد. آقای رئیس جمهور! 70 میلیون را به چند نفر مدیرعامل شرکتهای تولید خودرو فدا نکنید.

اما حوزه انتخابیه‌ام شهرستان ورزقان و خاروانا؛ از اینکه بابت عمران، آبادانی و شکوفایی منطقه‌ام خداوند توفیق عنایت فرمود که کارخانه تغلیظ مس سونگون را در دوره چهارم شروع شد و پس از گذشت 8 سال هنوز به اتمام نرسیده بود که توفیقی مجدد عنایت گردید در دوره هفتم مجلس از ابتدای سال 83 با تمام توان کارهای آنرا پیگیر شدیم و در شهریور سال 85 به بهره‌برداری رسید و فاز دوم این کارخانه و احداث کارخانه‌های ذوب مس و پالایش و اسید سولفوریک نیز با حمایت دولت نهم مخصوصاً شخص آقای دکتر احمدی‌نژاد مصوب گردید و الان با تمام امکانات شروع شده است که از این بابت خداوند را بسیار شاکرم.

از بابت تصویب، مطالعه و احداث راه اصلی خواجه به ورزقان، خاروانا به نورودوز که مرکز استان را به مرز وصل می‌کند و همچنین سد حاج‌لارسای که باید امسال شروع می‌شد و همچنین راه قینر به سه‌راهی ورزقان و خاروانا از مسیر طرزم و ارزیل از مصوبات سفر رئیس جمهور می‌باشد آغاز عملیات اجرایی را هر چه سریعتر تقاضا دارم و از اینکه انتخابات شهرستان ورزقان قطعاً در حفظ حقوق مردم ساکن در آن شهرستان و جلوگیری از حاکمیت پول و حفظ ارزشهای نظام توسط شورای محترم نگهبان ابطال شده است، از تمام مسؤولین اجرایی تقاضا دارم که نسبت به اجراء پروژه‌های در دست اقدام آن شهرستان و آغاز پروژه‌های جدید در مدت زمانی که آن شهرستان فاقد نماینده در مجلس شورای اسلامی می‌باشد، اقدام عاجل و دلسوزانه بنمایند تا روز قیامت از این بابت مشکلی نداشته باشند.

اما شایعه‌ای در منطقه ورزقان انجام شده است که مسؤولیت نمایندگی ورزقان را در این مدت به یکی از نمایندگان دیگر استان واگذار کردند که این غیرواقعی است و مردم مطمئن باشند که نماینده مردم با رأی همان مردم انتخاب خواهد شد، ان‌شاءالله.

برای همه مسؤولین و مجلس هشتم مجدداً و ملت ایران آرزوی توفیق، سعادت و ان‌شاءالله موفقیت دارم.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet