هدر اصلی
1389/06/17 10:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده کهنوج:

لایحه برنامه پنجم با تعامل دولت و مجلس به نتیجه مطلوب می‌رسد

**نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه برنامه پنجم با تعامل دولت و مجلس به نتیجه مطلوب می رسد و دو قوه باید برای تامین نظرات یکدیگر تلاش مضاعف داشته باشند.

محمدرضا امیری کهنوج در گفت و گو با ایرنا درباره تقاضای استرداد لایحه برنامه پنجم از سوی دولت اظهار داشت: این تقاضا هنوز به صورت مکتوب به مجلس ارایه نشده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در چند دیدار اخیر خود به نمایندگان توصیه کردند که تغییرات ماهوی در لوایح دولت ایجاد نکنند، گفت: هرچند مجلس بر این باور است که تغییرات اساسی در لایحه دولت ایجاد نکرده اما دولت به استناد مواد تغییر یافته، این تغییرات را گسترده و ماهوی می‌داند.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: با توجه به زمان زیادی که در دولت برای تدوین و در مجلس برای بررسی این لایحه صرف شده است، مجلس باید از طریق تعامل با دولت دغدغه‌های قوه مجریه را برای اجرای این لایحه راهبردی کاهش دهد.

امیری رایزنی‌های صورت گرفته میان دولت و مجلس برای ممانعت از استرداد این لایحه را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: دولت و مجلس بر اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق تعامل و گفت و گو تاکید دارند.

این نماینده مجلس بر ضرورت اعمال نظرات کارشناسی مجلس در جریان بررسی طرح ‌ها و لوایح تاکید و در عین حال اظهار داشت: اختلاف نظر دولت و مجلس در حوزه مسایل تقنینی نباید رنگ و بوی سیاسی به خود بگیرد و دو طرف باید تلاش کنند تا طبق وظایفی که در قانون اساسی به آنان محول شده است اختلافات خود را از طریق رایزنی کارشناسانه حل و فصل کنند.

امیری عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تعامل دولت و مجلس را راهگشا خواند و گفت: همه کسانی که در تدوین قوانین نقش دارند باید برای حل این موضوع تلاش کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet