شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/10 14:01:00
سرویس کمیسیون ها

نائب رییس کمسیون عمران از تصویب لایحه مدیریت سوخت و حذف یارانه بنزین و گازوئیل تا سال91 خبر داد

نائب رئیس کمیسیون عمران گفت: این کمیسیون در جلسه اخیر خود لایحه مدیریت مصرف سوخت و لایحه حمل و نقل درون و برون شهری را در قالب یک لایحه تصویب کرد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، حسن زمانی‌فر اظهار داشت: با تصویب این لایحه در کمیسیون عمران، به زودی لایحه مذکور در صحن علنی مطرح و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن صورت خواهد گرفت.

وی همچنین از بررسی لایحه ساماندهی مسکن در این کمیسیون خبرداد و افزود: در جلسه اخیر کمیسیون که با حضور وزیر مسکن و شهرسازی و معاونان وی همراه بود، کلیات لایحه ساماندهی مسکن تا بند 12 بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

این نماینده مجلس اضافه کرد: بررسی و تصویب بندهای 12 تا 20 این لایحه به جلسه  آینده موکول گردید.

زمانی فر در خصوص لایحه مدیریت سوخت گفت: هدف از لایحه فوق این است که تا سال 91 ، دولت طوری برنامه ریزی نماید که بنزین و گازوئیل مورد استفاده در حمل و نقل عمومی درون و برون شهری از سبد حمایتی کشور خارج شوند.

نائب رئیس  کمیسیون عمران افزود: همچنین قرار است  سالانه مبلغ 60 هزار میلیارد ریال در چارچوب قانون بودجه کل کشور در اختیار سازمانهای اجرایی قرار گیرد.

وی گفت:  اصلاح ساختار و توانمند سازی بنگاههای حمل و نقل برون شهری غیر دولتی با اولویت تعاونیها، افزایش سرمایه گذاریهای بخش غیردولتی داخلی و خارجی در توسعه و نوسازی وسایل نقلیه عمومی برون شهری از جمله محور های مورد توجه در این لایحه می باشد

زمانی  از دیگر محورهای مورد نظر در قالب این لایحه را افزایش سهم حمل ونقل عمومی برون شهری با اولویت افزایش سهم حمل و نقل ریلی عنوان کرد و افزود: بر این اساس مقرر شده تا هر سال دولت هزار کیلومتر راه آهن جدید احداث و به حمل ونقل عمومی اضافه نماید.

وی اضافه کرد: در رابطه با خرید تجهیزات از داخل و خارج نیز مواردی در این لایحه دیده شده است.

این نماینده مجلس همچنین در خصوص اولویت بخشیدن به طرحهای نیمه تمام احداث شبکه راه آهن گفت: در این خصوص وزارت راه موظف به انجام برخی اقدامات شده است.

وی افزود: در رابطه با ساخت آزاد راهها نیز در قالب این لایحه، برای بخش غیر دولتی تسهیلات بسیار خوبی در نظر گرفته شده است.

زمانی همچنین به افزایش سطح دانش عمومی و ارتقای فرهنگ رانندگی در قالب این لایحه اشاره کرد و افزود: در این خصوص صدا و سیما موظف به تهیه برنامه آموزشی لازم شده است.

وی همچنین از وظایف محوله بر عهده آموزش و پرورش از طریق مدارس و در قالب کتب درسی در این رابطه یاد کرد.

نائب رئیس  کمیسیون عمران گفت: به شرکتهای بیمه گر نیز در این رابطه مسئولیتهایی داده شده که طی آن از طریق صرفه جویی در کاهش حوادث، یکسری کارها را با کمک واحدهای اجرایی به انجام رسانند.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet