هدر موبایل
1389/06/17 13:25:00
سرویس صحن
نمایندگان با اصلاح لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی مقرر کردند

نقل و انتقال وسایل نقلیه تنها پس از تسویه تخلفات

**نمایندگان مجلس با اصلاح ماده ۲۹ لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی، راهنمایی و رانندگی را مکلف به در اختیار گذاشتن صورت وضعیت وسایل نقلیه از طریق شبکه های تارنما (وب سایت) و تلفن گویا کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز چهارشنبه و در ادامه رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی، ماده 29 این لایحه را اصلاح کردند و مقرر شد، راهنمایی و رانندگی مکلف است امکان دسترسی رانندگان و مالکان به صورت وضعیت وسایل نقلیه را از طریق شبکه های تارنما (وب سایت) یا تلفن گویا فراهم سازد و از طریق پست یا سامانه های (سیستمهای) الکترونیکی و مخابراتی سالانه به مالکان وسایل نقلیه صورت وضعیت تخلفات و میزان جرائم وسایل نقلیه متعلق به آنها اعلام نماید.

همچنین طبق تبصره این ماده مقرر شد، نقل و انتقال وسایل نقلیه پس از اخذ مالیات و حقوق دولتی و ارائه مفاصاحساب تخلفات رانندگی باید به موجب سند رسمی تنظیمی در دفتر اسناد رسمی صورت گیرد. مفاصاحساب مذکور شامل مشخصات کامل مالک و خودرو بوده و دفاتر اسناد رسمی مکلفند پس از ثبت معامله یا تنظیم سند وکالت فروش وسایل نقلیه مذکور، خلاصه آن را جهت ثبت در سوابق برای راهنمایی و رانندگی محل ارسال نماید. راهنمایی و رانندگی مکلف است ظرف مدت یک سال از لازم الاجراء شدن این قانون نسبت به برقراری سامانه الکترونیکی برای صدور مفاصاحساب و درج خلاصه معامله در سوابق اقدام نماید.

آئین نامه اجرایی این تبصره با پیشنهاد سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور به تصویب رئیس قوه قضائیه می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet