هدر موبایل
1389/06/18 10:50:00
سرویس سیاسی

احتمال لغو حکم تبعید نمایندگان فلسطینی در پی مذاکرات نتنیاهو و عباس

**در پی مذاکرات اخیر نتنیاهو و عباس احتمال می‌رود طی شرایطی حکم تبعید نمایندگان فلسطینی لغو شود. دادگاه عالی رژیم صهیونیستی انتقاد شدید خود را از این تفاهمات اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، هیات قضایی دادگاه عالی رژیم صهیونیستی به دادستانی و وزیر این رژیم یک ماه مهلت داد تا نظر نهایی خود را در مورد تبعید 4 نماینده پارلمان فلسطین از قدس اعلام کنند.

هیات قضایی دادگاه عالی اسرائیل همچنین از پنهان کردن تفاهامات صورت گرفته میان "محمود عباس" رئیس دولت خودگردان فلسطین و "بنیامین نتنیاهو" نخست وزیر رژِیم صهیونیستی  مبنی بر عدم  تبعید نمایندگان توسط دادستانی و وزیر  انتقاد کرد.

این در حالی مطرح شد که وکلای نمایندگان تهدید شده به تبعید خواستار لغو حکم این نمایندگان شدند.

روز دوشنبه نیز نمایندگان کشورهای مختلف و موسسات فعال حقوق بشر در جلسه دادگاه این نمایندگان حاضر شدند.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که محمود عباس و نتنیاهو طی مذاکرات شان در مورد عدم تبعید نمایندگان از قدس به اتفاق نظر رسیدند با این شرط که نمایندگان مذکور خود را به عنوان نمایندگان ملت فلسطین اعلام کنند نه نمایندگان حماس.

4 تن از نمایندگان وابسته به حماس در پارلمان فلسطین که از سال 2006 به اتهام شرکت در انتخابات پارلمانی به نمایندگی از حماس در زندان اسرائیل به سر می بردند از سوی این رژیم تهدید شدند در صورت خارج نشدن از قدس، تبعید می شوند.

یکی از این نمایندگان اکنون در زندان به سر می برد و سه تن دیگر در مرکز صلیب سرخ جهانی در غزه تحصن کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet