هدر اصلی
1389/06/18 12:02:00
سرویس اقتصادی
نادران:

ابزارهای مدیریتی برای واردات دراختیاردولت است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ابزارهای لازم برای مدیریت واردات در اختیار دولت گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: دولت برای تحقق منویات رهبری باید به تکالیف قانونی خودش عمل کند.

"الیاس نادران" نماینده تهران ،ری، شمیرانات و اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اقداماتی که دولت و مجلس می توانند برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه مدیریت واردات انجام دهند، گفت: مجلس اقدام خاصی را در این زمینه نمی تواند انجام دهد، چرا که همه ابزارهای لازم را در اختیار دولت گذاشته ودولت باید پاسخگو باشند که چرا به نحوی عمل کرده اند که مورد سوال رهبر معظم انقلاب قرار گرفته اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اظهارات وزیر بازرگانی که گفته 9 دستگاه از جمله 4 وزیر درباره تعرفه ها برای واردات نظر می دهند و وزارت بازرگانی نمی تواند برای واردات سهمیه گذاری کند، گفت: دولت فقط وزارت بازرگانی یا اقتصاد نیست؛ بلکه مجموعه ای از مدیران است که زیر نظر رئیس جمهور فعالیت کرده و ضرورتی ندارد که همه اختیارات زیر نظر یک وزارتخانه باشد بلکه مهم این است که همه مجموعه های دولت به صورت هماهنگ با هم کار کنند.

نادران، تصریح کرد: بنابراین وظیفه دولت است که برای تحقق منویات مقام معظم رهبری به تکالیف قانونی خودش در زمینه واردات عمل کند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز سه شنبه در دیدار صدها نفر از کارآفرینان عرصه های مختلف تولیدی - صنعتی - معدنی - کشاورزی - بهداشتی و درمانی، بار دیگر واردات بی رویه و بی منطق را «ضرر و خطری بزرگ» خواندند و افزودند: مسئولان ذیربط باید با توجه به اهداف و نیازهای واقعی کشور، واردات را مدیریت کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet