هدر موبایل
1389/06/18 15:31:00
سرویس اقتصادی
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی:

اشتغال تمام ابعاد زندگی را در بر می‌گیرد

**نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر بهبود فضای کسب و کار، گفت: بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال از مسائل مهمی است که بر تمام ابعاد زندگی افراد تاثیرگذار است.

"سیدناصر موسوی‌لارگانی" نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه کسب و کار بر فساد اخلاقی تاثیرگذار است، تصریح کرد: هنگامی که افراد مشغله کاری داشته و به دنبال کسب روزی حلال باشند، دیگر زمانی برای دنبال کردن مسائل غیر اخلاقی نخواهند داشت و سعی می‌کنند اوقات فراعت خود را با خانواده سپری کنند.

وی تاکید کرد: اعتیاد و طلاق از جمله مشکلاتی است که از عدم اشتغالزایی در جامعه ایجاد شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کشور امکانات و ذخایر طبیعی مناسبی برای ایجاد اشتغال دارد، گفت: خوشبختانه کشورمان از ذخایر و منابع طبیعی مناسبی برخوردار است که می‌توان با اتکا به آنها برای جوانان آماده به کار و افراد جویای کار، اشتغالزایی کرد.

وی ادامه داد: رییس جمهور اعلام کرده است با همین ذخایر و امکانات موجود کشور می‌توانیم چمعیت 150 میلیونی را در کشور اداره کنیم، این درحالی است که ما برای ایجاد اشتغال برای جمعیت 70 میلیونی دچار مشکلات و معضلات بسیاری هستیم.

موسوی‌لارگانی تاکید کرد: اگر هدف ما دست یابی به جمعیت 150 میلیونی است لازم است مسئله اشتغالزایی را حل کنیم تا زمانی که به جمعیت مورد نظر دست یافتیم با چنین مشکلی روبه رو نباشیم.

وی گفت: ایجاد اشتغال باید در دستور کار وزارتخانه‌های مربوطه از جمله وزارت تعاون و کار قرار گیرد در این بین شاید ارگان‌های دیگر نیز بتوانند در ایجاد فضای کسب و کار تاثیرگذار باشند.

این نماینده با اشاره به اینکه دولت یک میلیون فرصت شغلی فراهم کرده است که حکم تسکین دهنده  را دارد، گفت: با وجود یک میلیون سغل ایجاد شده از سوی دولت اما برای رفع کامل این معضل از جامعه باید اقدامات بیشتر و موثرتری صورت گیرد.

نماینده مردم فلاورجان با بیان اینکه شهرستان حوزه انتخابیه‌اش هم با مشکل بی‌کاری مواجه است، گفت: با وجود اینکه فلاورجان نزدیک‌ترین شهرستان به مرکز استان اصفهان است اما با محرومیت‌های بسیاری از جمله کمبود شغل رو به رو است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فلاورجان 20درصد بیکاری دارد، تاکید کرد: بارها به مسئولان کشوری و استانی در خصوص بیکاری این شهرستان جلسه داشته‌ام، استان اصفهان توانایی ایجاد 80هزار شغل را دارد که امیدوارم مسئولان بخشی از آن را به شهرستان فلاورجان اختصاص دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet