هدر اصلی
1389/06/19 14:39:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذاری ایجاد شود

**نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به رهنمودهای رهبری در خصوص ایجاد اقتصاد مقاومتی واقعی، گفت: متاسفانه دولتمردان کشور به جای اینکه فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذاری را در کشور رونق دهند به سمت و سوی فرهنگ پوپولیسم و مردم‌باوری رفته‌اند.

"شکور اکبرنژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دولت به دنبال فعالیت مردمی است، تصریح کرد: به طور مثال، دولت با اجرای هدفمند کردن مردم به دنبال این است تا مبلغی از درآمد هدفمند کردن بنزین و حامل‌های انرژی را به مردم پرداخت کند.

وی ادامه داد: بهتر است دولتمردان به جای اتلاف چنین سرمایه ای  و پرداخت ماهانه 100 هزار تومان به هر خانواده‌، این سرمایه را در ایجاد شغل و راه‌اندازی کارخانه ها هزینه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: با سرمایه گذاری دولت در کار خانه ها و افراد بیشتری جذب کار و کارخانه می شود و در نهایت خانواده از تامین مالی بیشتری برخوردار می شود.

نماینده مردم  تبریز با بیا ن اینکه پرداخت یارانه ها به مردم هزینه بر است، تصریح کرد: رساندن 100 هزار تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به خانواده‌ها بیش از صدهزار تومان هزینه خواهد داشت و در نهایت نیاز مالی افراد و خانواده برطرف نمی‌شود، این درحالی است که اگر با سرمایه‌گذاری در کارخانه ها، این فضاها به جای اینکه با ظرفیت 30درصد خود فعالیت کنند به ظرفیت 60درصدی خود دست پیدا می‌کنند و در نهایت چرخ اقتصاد کشور آسان‌تر می‌چرخد.

وی همچنین با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با کارآفرینان و با تاکید بر اینکه بانک‌ها حمایت مناسبی از کارآفرینان نمی‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر کارخانه‌های بسیاری با سرمایه‌های میلیاردی در کشور  احداث شده است که به مبلغ‌های کمی برای چرخش سرمایه نیاز دارند، اما بانک‌ها از کمک و پرداخت وام به آنها ممانعت می‌کنند.

اکبرنژاد گفت: به هر حال این کارخانه‌ها در ایران سرمایه گذاری شده است و با فعال شدن آنها افراد بسیار جذب کار می‌شود و کشور از رکود اقتصادی خارج خواهد شد، در نتیجه بهتر است فرهنگ حمایت از سرمایه، سرمایه گذاری و سرمایه دار جایگزین دیگر فرهنگ ها شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet