هدر موبایل
1389/06/19 13:52:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور:

تحریم‌ها نباید حتی کمترین اثری بر زندگی مردم بگذارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه موضوع تحریم‌ها برای ایران تازگی ندارد، خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیتی دارد که این تحریم‌ها نباید حتی کمترین اثری بر زندگی مردم بگذارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در دیدار با کارآفرینان مبنی بر ایجاد "اقتصاد مقاومتی واقعی" برای مقابله با تحریم‌ها، گفت: تحریم‌ها از اول انقلاب برای کشور ما همواره با تفاوت‌هایی بوده و تازگی ندارد و ملت مسلمان ایران با برنامه ریزی‌هایی که تاکنون داشتند از همه سختی‌ها عبور کرده و افتخارآفرین برای جهان شده‌اند.

نماینده بیرجند با اعلام اینکه طبیعی است که برای تحریم‌های جدید باید راه‌هایی را پیدا کنیم، افزود: این بخشی از وظیفه دولت است که آنها می توانند با افزایش بهره وری به معنی واقعی در جامعه از تمام ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده  کرده تا ما بتوانیم به خوبی از این تحریم‌ها همچون گذشته عبور کنیم.

ابراهیمی با اظهار اینکه مقابله با تحریم‌ها یکی بخشی مربوط به دولت و بخشی دیگر مربوط به مردم می شود، افزود: البته دولت یکسری اقداماتی را در این زمینه اندیشیده که مقام معظم رهبری نیز اخیرا به آنها اشاره کرده و فرمودند: بری مقابله با این فشارها باید «اقتصاد مقاومتی واقعی» بوجود آوریم.

وی همچنین با یادآوری همراهی مردم با نظام در مقابل فشارها و از جمله 8 سال جنگ تحمیلی در طی سال‌های گذشته، گفت: مردم ما همانطور که تاکنون با صبر و بردباری توانسته‌اند تهدیدها و فشارها را پشت سر بگذارند بازهم خواهند توانست این توطئه‌ها را خنثی کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با بسیارمتفاوت ارزیابی کردن شرایط امروز کشور با زمان جنگ و پس از آن، خاطرنشان ساخت: امروز کشور ما خیلی قدرتمندتر شده و این در حالی است که نظام سلطه و در راس آنها، آمریکا قدرتش تحلیل رفته و در سطح جهانی مورد حمایت مردم قرار ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیتی دارد که این تحریم‌ها نباید حتی کمترین اثری بر زندگی مردم بگذارد.

رئیس مرکز امور مساجد کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور مردم و بویژه نسل جوان در شبهای قدر در مساجد کشور، گفت: مردم ما با این روحیه‌ای که دارند و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری که در واقع کشور را با تسلطی که به تمام ظرفیت‌های آن دارند، اداره می کنند؛ تحریم‌ها آثار بسیار کمی بر کشور خواهند گذاشت.

وی در این راستا به تلاش‌های قوای سه گانه هم اشاره کرد و افزود: این تحریم‌ها حتی می تواند یک فرصتی برای مسئولان کشور بوجود آورده تا ظرفیت‌های جامعه را بالا برده و به سراغ تولید و ابتکارات بیشتر بروند.

ابراهیمی افزایش انسجام در جامعه را از دیگر آثار مثبت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت:  اعمال تحریم‌ها فرصتی را ایجاد می کند که ذهن‌ها برای یافتن راه‌های جدید متمرکز شده تا در آینده کشور بتواند از شکوه و عظمت بیشتری بهره مند شود.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز سه شنبه در دیدار صدها نفر از کارآفرینان عرصه های مختلف تولیدی - صنعتی - معدنی - کشاورزی - بهداشتی و درمانی، با اشاره به تحریم ها و فشار اقتصادی نظام سلطه افزودند: برای مقابله با این فشارها باید «اقتصاد مقاومتی واقعی» بوجود آوریم که معنای واقعی کارآفرینی نیز همین است.

حضرت آیت الله خامنه ای، هدف نهایی سلطه گران از تحریم ایران را بازگشت سلطه اهریمنی قبل از انقلاب دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان ملت تلاش می کنند مردم را با فشارهای اقتصادی به ستوه بیاورند تا مردم این فشارها را ناشی از عملکرد دولت بدانند و رابطه دولت و ملت قطع شود اما آنها، همچون 30 سال گذشته این ملت را نشناخته اند و در محاسباتشان، کاملاً اشتباه کرده اند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملت و مسئولان، بدون تردید این تحریم ها را نیز دور می زنند و همچون سه دهه گذشته تحریم ها را ناکام می گذارند و به کار و پیشرفت و بالندگی ادامه می دهند.

ایشان همچنین در این دیدار بار دیگر واردات بی رویه و بی منطق را «ضرر و خطری بزرگ» خواندند و افزودند: مسئولان ذیربط باید با توجه به اهداف و نیازهای واقعی کشور، واردات را مدیریت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet