هدر اصلی
1389/06/20 11:43:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی در واکنش به ادعاهای اخیر وزیر خارجه آمریکا:

تمام ملت ایران سپاهی است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی براساس قانون اساسی سپاه پاسداران را حافظ نظام دانست و اعلام کرد: حق استفاده از همه نیروها حق جمهوری اسلامی ایران است.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خانه ملت، در واکنش به ادعاهای مداخله‌جویانه اخیر "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا در مورد ایران، گفت: ایران اسلامی همه نیروهایش بسیجی هستند؛ در حالیکه آنها همه این نیروها را منتصب به سپاه می کنند.

نماینده بیرجند با اظهاراینکه اعضای سپاه، نیروهای مخلصی هستند که در خدمت انقلاب اسلامی بوده و همه اصول نظام را قبول کرده و براساس آن عمل می کنند، خاطرنشان کرد: حق استفاده از این نیروها حق جمهوری اسلامی ایران است.

ابراهیمی با یادآوری اینکه براساس قانون اساسی حفظ انقلاب برعهده سپاه است، خاطرنشان ساخت: اگر حافظ نظام به دلیل وظایف ذاتی‌اش که قانون در اختیارش گذاشته عمل کند، این جزء وظایفش است.

وی با بیان اینکه تمام ملت ایران سپاهی است، خاطرنشان کرد: براین اساس تمام نیروهای روحانی و غیرروحانی  در خدمت انقلاب بوده و این جزء وظایف لاینفک آنها است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با طرح این سوال؛ اگر قرار باشد ما از نیروهای مخلص و علاقمند خود برای حفظ نظام استفاده نکنیم، پس نیرو از کجا بیاوریم، اظهار کرد: طبیعی است که جمهوری اسلامی از نیروهایی استفاده کند که علاقمند به نظام باشند.

ابراهیمی با اظهار اینکه اگر نیروهای دیگری لیاقت و شایستگی از خود نشان دهند ما از آنها استفاده می کنیم، خاطرنشان کرد: این طور هم نیست که در کشور همه چیز در دست سپاه باشد؛ هرچند که کل ملت ما بسیجی بوده و حافظ نظام هستند و در کنار اینها نیروهای انتظامی و ارتشی نیز به وظایف خود به خوبی عمل می کنند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی براین اساس با بی ربط خواندن سخنان وزیرخارجه آمریکا، گفت: از اول این مردم در قالب همین نیروهای سپاهی و بسیجی بودند که انقلاب کرده و این کشور را تاکنون حفظ کرده‌اند.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا اخیرا طی اظهاراتی مداخله جویان در شورای روابط خارجی این کشور در واشنگتن با طرح ادعاهایی درباره فعالیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سعی در ایجاد شکاف بین نیروهای انقلابی ایران کرده است. وی همچنین  اظهار داشته کاخ سفید به فشارهای بین المللی خود علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet