هدر موبایل
1389/06/20 11:56:00
سرویس سیاسی
هیات رئیسه به جد پیگیر این موضوع است؛

انتقاد شدید کوهکن به نحوه انعکاس اخبار مجلس در رسانه ملی

**سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه انعکاس اخبار مجلس در رسانه ملی گفت: اگر با خوشبینی به این موضوع نگاه کنیم، درمی‌یابیم که رسانه ملی دچار سطحی‌نگری شده است و در حالت بدبینانه، صدا و سیما به دنبال تخطئه و تضعیف مجلس شورای اسلامی است.

"محسن کوهکن" نماینده مردم لنجان در مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهارداشت: به دنبال اعتراضات برخی نمایندگان نسبت به انعکاس اخبار مجلس در صدا و سیما با یک نگاه خاص و بعضا تخطئه کننده، این موضوع حدودا سه،چهار ماه پیش در هیات رئیسه مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه ادله‌ای‌ از سوی نمایندگان معترض و همینطور بعضی از اعضای هیات رئیسه در خصوص این موضوع بیان شد و نهایتا بنده از طرف هیات رئیسه برای پیگیری و ارتباط با ریاست سازمان صدا وسیما تعیین شدم.

نماینده لنجان خاطرنشان کرد: بنده متعاقب این جلسه، نشستی را با جناب آقای ضرغامی داشتیم که مسائل به طور مفصل مطرح شد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

کوهکن با بیان اینکه برداشت من از این نشست و نوع نگاه ریاست سازمان صداو سیما در ارتباط با مجلس مثبت بود، گفت: این نشست، بسیار خوب و روان بود و احساس کردیم که اگر بر اساس نقطه نظرات مشترکی که روی آنها تفاهم شده عمل شود،به طور طبیعی کمترین مشکلی نخواهیم داشت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به دنبال این جلسه و دستور آقای ضرغامی به زیرمجموعه خود، بنده جلساتی نیز با دیگر مسئولان صدا و سیما  داشتم که خروجی این تفاهمات این بود که همانطور که مجلس خانه ملت است، صدا و سیما هم باید با یک نزدیکی و کار مداوم، در خصوص فعالیت های نمایندگان مجلس، چه در بررسی طرح‌ها و لوایح در صحن و کمیسیونها و چه پیگیری و حل مشکلات حوزه انتخابیه، جهت آشنایی بیشتر مردم اطلاع‌رسانی کند.

وی با بیان اینکه ما با ریاست صدا و سیما و دیگر مسئولان سازمان مشکلی نداریم، اظهارداشت: اما به علت عدم نظارت بر بخش‌هایی از خروجی‌های صدا و سیما، شاهدیم که در آنچه توسط  گروههای خبری از مجلس شورای اسلامی تهیه شده، بعضا حفظ شان و جایگاه مجلس که در واقع حفظ شان و جایگاه مردم است، مراعات نمی شود.

کوهکن گفت: البته این حرف هیچ‌گاه به معنای آن نیست که کار مجلس مورد نقد عمیق و کارشناسانه قرار نگیرد و ما همواره از اینگونه نقدها استقبال می کنیم اما اخبار مربوط به مجلس و نمایندگان که از سوی صداو سیما در یک ماه گذشته منعکس شده ، عموما با نگاه تخطئه کردن مجلس همراه بوده است.

نماینده لنجان به عنوان نمونه به اخبار انعکاس یافته از رسانه ملی در خصوص تعطیلات مجلس اشاره کرد و افزود: قبل از مجلس چهارم، مجلس چهارهفته جلسه علنی داشت اما نمایندگان فرصت هایی را در بین این چهارهفته به حوزه های انتخابیه می رفتند و این موضوع همیشه روی حد نصاب مجلس تاثیر منفی می گذاشت به همین دلیل از مجلس چهارم، مقرر شد هفته چهارم هر ماه به عنوان هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه و پیگیری امور مربوط به مراجعین اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که نمایندگان مجلس در این هفته به امور حوزه‌های انتخابیه رسیدگی می کنند و حتی در روزهای تعطیل هم به ماموریت های کاری می روند، این جفای به مجلس است که مثلا اخبار اینگونه منعکس شود که "مجلس طرح تعطیلات سه روزه عید فطر را از دستور خارج کرد ولی نمایندگان به تعطیلات 15 روزه خود رفتند" یا اینکه چند هفته پیش خبری اینگونه منتشر شد که"تعطیلات مجلس فرصتی شد که آقای لاریجانی سری به لاریجان و آمل و بابل بزند".

کوهکن گفت: نکته دیگر اینکه کارنماینده مجلس مثل یک کارمند نیست که با تعطیلی محل کارش، ارتباط  وی با سازمان مربوطه قطع شود، بلکه نمایندگان در ایام تعطیلی هم وظیفه نمایندگی خود را انجام می دهند مثلا کمیسیون صنایع در همین ایامی که به عنوان تعطیلات مطرح شده، بازدید از صنایع و کارخانه‌های دو استان کشور را در برنامه دارد و بعضی کمیسیونهای دیگر هم برنامه‌های کاری برای خود پیش‌بینی کرده اند.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: همینطور نمایندگان برای رای دادن به طرح ها و لوایح نیازمند  فرصتی برای مطالعه هستند.

وی یادآورشد: در روزهایی که جلسه علنی نیز برگزار می شود گاهی خود بنده برای پاسخگویی به مراجعین  ساعت 6 صبح در دفتر کارم حاضر می شوم تا قبل از آغاز جلسه به مراجعین محترم پاسخگو باشم و سایر نمایندگان نیز همینگونه هستند اما اینها مسائلی است که مغفول می ماند.

نماینده لنجان گفت: البته اقرار می کنم که بعضی مطالب غیر‌کارشناسی قلیلی انگشت‌شمار از همکاران ما در بوجود آمدن چنین تصوراتی بی‌تاثیر نیست که متاسفانه رسانه ملی در انعکاس نظرات این عده قلیل، تلاش مضاعف می‌کند.

کوهکن اظهارداشت: به دلیل ادامه این نحوه اطلاع رسانی، مجددا چند هفته پیش، این موضوع در هیات رئیسه مطرح شد و مقرر گردید بنده به صورت جدی پیگیر این مسائل باشم .

وی در پایان خاطر نشان کرد:اگر با خوشبینی به نحوه انعکاس اخبار مربوط به مجلس در صداو سیما نگاه کنیم درمی‌یابیم که رسانه ملی دچار سطحی‌نگری شده است و در حالت بدبینانه ، صدا و سیما به دنبال تخطئه و تضعیف مجلس شورای اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet