خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/21 09:11:00
سرویس اقتصادی
نماینده شیراز:

زمینه ارتقاى شهر داریون به بخش فراهم شده است

**براساس مصوبه اخیر مجلس شوراى اسلامى که با حضور اعضاى شوراى نگهبان انجام گرفت، شهر داریون شرایط ارتقا به بخش شدن را دارد و باید مقدمات آن فراهم شود.

"جعفر قادرى" در گفتگو با خبر جنوب در جلسه‏اى با حضور اعضاى شوراى اسلامى و شهردار داریون با بیان این مطلب گفت: طرح تقسیمات کشورى که در دو مرحله به تصویب مجلس رسیده بود با ایراد شوراى نگهبان مواجه شد و در آخرین مرحله با حضور اعضاى شوراى نگهبان این طرح بررسى و به تصویب رسید و جهت تأیید نهایى به شوراى نگهبان ارسال شد که احتمالاً به تصویب و تأیید شوراى نگهبان هم خواهد رسید.

 وى افزود: با تصویب این طرح تعدادى از مناطق شهرى و روستایى در استان شرایط ارتقا را دارا مى‏باشند و شهر داریون نیز با داشتن جمعیت شهرى لازم و روستاهاى همجوار به‏عنوان یک بخش مطرح و ارتقا مى‏یابد.

 نماینده شیراز در خانه ملت در مورد ضرورت توجه و پیگیرى مدیران استان و شهرستان‏ها بیان داشت: با تصویب و ابلاغ این قانون، مدیران در استان و شهرستان‏ها پیگیرى‏هاى لازم را انجام دهند و مناطق شهرى و روستایى که استعداد ارتقا را دارند در دستور کار قرار داده و از حق و حقوق مردم دفاع نمایند زیرا با ارتقاى مناطق روستایى و شهرى، امکان جذب اعتبارات و امکانات بیشترى وجود دارد.

 نایب رئیس مجمع نمایندگان فارس از گستردگى و پراکندگى شهرستان شیراز سخن گفت و افزود: با توجه به وسعت و گستردگى شهرستان و جمعیت زیاد آن، امکان خدمات‏رسانى مطلوب به همه نقاط شهرى و روستایى وجود ندارد و یکى از بهترین راه‏حل‏هاى آن تقسیم این شهرستان به حداقل دو شهرستان است و برخى از بخش‏هاى شهرستان شیراز نیز استعداد و شرایط شهرستان‏شدن را دارند.

 قادرى با اشاره به پیگیرى‏هاى متعدد در زمینه احداث و تکمیل رینگ اول و دوم کمربندى شیراز گفت: جهت تکمیل رینگ اول کمربندى شیراز دو قطعه آن باقى مانده که آن هم به پیمانکار واگذار و آغاز به کار شده و کار مطالعاتى رینگ دوم کمربندى شیراز نیز به پایان رسیده و آماده واگذارى به پیمانکاران است. 

 نایب رئیس کمیسیون اصل 44 با اشاره به تلاش شهردارى شیراز در احداث تونل فضیلت و بازگشایى مسیر جدید به شهرک سعدى گفت: با اتمام این تونل و بازگشایى آن، بار ترافیکى مسیرهاى فعلى کاسته و تردد در جاده شیراز- داریون نیز با سهولت بیشترى انجام مى‏گیرد.  وى همچنین از پیگیرى تأسیس واحد دانشگاه پیام نور در شهر داریون سخن گفت و افزود: این شهر استعداد ایجاد واحد دانشگاهى پیام نور را دارد و چنانچه مسئولین و مردم نیز کمک کنند در آینده شاهد راه‏اندازى آن خواهیم بود. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مورد گازرسانى به شهر و انشعابات آن به مردم، پیگیرى‏هاى لازم صورت گرفته و با همکارى و مساعدت مدیران شرکت ملى گاز استان فارس، موانع و مشکلات فعلى مرتفع خواهد شد. در این جلسه، اعضاى شوراى اسلامى و شهردار داریون به بیان مشکلات و نیازمندى‏هاى شهر پرداخته و خواستار پیگیرى و رفع موانع و کمبودهاى دهستان شدند.

 شرکت‏هاى خارجى مى‏توانند در بازسازى بافت‏هاى فرسوده

و تاریخى فارس سرمایه‏گذارى کنند

با همکارى و تعامل بین مجلس و دولت و اصلاح قوانین و آیین‏نامه‏ها، موانع و محدودیت‏ها برداشته و زمینه براى فعالیت سرمایه‏گذاران داخلى و خارجى در کشور فراهم شده است. 

جعفر قادرى در هیأت دارالقرآن واقع در کوچه 82 قصردشت با بیان این مطلب افزود: فضاى کشور براى انجام فعالیت و تلاش سرمایه‏گذاران مناسب است و در سالهاى اخیر بسیارى از موانع و محدودیت‏هاى قانونى اصلاح و برطرف شده است. 

وى گفت: براساس اجراى اصل 44 قانون اساسى، واگذارى سهام کارخانجات و واحدهاى تولیدى دولتى به بخش‏هاى غیردولتى و خصوصى تسهیل و امکان‏پذیر شده و شرایط دشوار و سخت خرید و فروش و عرضه در سهام بورس نیز تغییر کرده و به شرایط استاندارد بین‏المللى نزدیک شده است. 

نماینده شیراز در مجلس شوراى اسلامى افزود: کلیه افراد حقیقى و حقوقى و حتى سرمایه‏گذاران خارجى مى‏توانند با تأسیس یک شرکت ایرانى اما با سرمایه خارجى تمامى سرمایه و سهامداران آن را به خود اختصاص دهند. 

وى از تأسیس صندوق توسعه ملى در کشور خبر داد و افزود: به منظور حمایت از سرمایه‏گذاران بخش خصوصى این صندوق با واریز دوازده میلیارد دلار در سال 89 تأسیس مى‏شود که میزان سرمایه آن در آینده نیز افزایش خواهد یافت. 

نایب کمیسیون اصل 44 مجلس گفت: علاوه بر آن و براساس مصوبه مجلس شوراى اسلامى تأسیس بانک‏هاى خارجى در کشور امکان‏پذیر شده و این یک فرصت خوبى است تا از ظرفیت‏هاى داخلى و توانمندیهاى سرمایه‏گذاران خارجى استفاده نموده و موجب رشد و رونق اقتصادى در کشور شویم. فعالین اقتصادى مى‏توانند هم از صندوق توسعه ملى و هم از طریق بانک‏هاى خارجى تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

نایب رئیس مجلس نمایندگان فارس افزود: براساس مصوبه سفرهاى هیأت دولت به فارس مجوز ایجاد منطقه ویژه گلخانه‏اى و کشاورزى در فارس گرفته شده و سرمایه‏گذاران داخلى و خارجى با شرایط مناسب و تسهیلات کافى مى‏توانند در این زمینه فعالیت و دستاوردهاى خوبى هم به همراه داشته باشند. 

قادرى در زمینه فراهم نمودن شرایط جذب سرمایه‏گذاران کشورهاى همسایه گفت: با پیگیرى‏ها و تلاش‏هایى که توسط نمایندگان فارس در مجلس صورت گرفته، وزارت راه و ترابرى نسبت به افزایش تعداد پروازهاى خارجى از فرودگاه‏هاى شیراز، لار و لامرد به مقصد کشورهاى عربى قول مساعد داد و در آینده اجرایى خواهد شد.

وى افزود: استان فارس منطقه‏اى بکر و از نظر آب و هوایى متنوع است و قابلیت‏هاى سرمایه‏گذارى در بخش‏هاى کشاوزى، صنعت، انرژى و گردشگرى را دارد که ما از سرمایه‏گذاران داخلى و خارجى حمایت‏هاى لازم را به عمل خواهیم آورد. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت و شرکت‏هاى خارجى مى‏توانند در طرح‏ها و پروژه‏هاى بزرگ شیراز و فارس نظیر توسعه فرودگاه شیراز، بازسازى بافت‏هاى فرسوده و تاریخى و بناهاى قدیمى، توسعه نمایشگاه بین‏المللى فارس، مشارکت در احداث و راه‏اندازى کارخانه‏هاى فولاد، سیمان، حمل‌ونقل، پتروشیمى و پالایشگاه و صنایع پایین دستى و بالادستى انرژى‏بر، طرح‏ها و پروژه‏هاى عمرانى، خدماتى، کشاورزى، آموزشى، بهداشتى و راه‏سازى مشارکت نمایند و از پتانسیل‏ها و ظرفیت‏هاى فارس بهره‏مند گردند.

 نماینده شیراز در مجلس آینده توسعه و رشد اقتصادى و درآمدزایى استان فارس را امیدوارکننده ذکر کرد و افزود: جنوب فارس به دروازه اقتصادى و توسعه فارس تبدیل خواهد شد و باید از ظرفیت‏ها و پتانسیل‏هاى دریا و سواحل آن نیز بهره‏مند گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet