هدر موبایل
1387/02/25 12:09:00
سرویس فرهنگی

طرح اداره سازمان صدا و سیما به کمیسیون فرهنگی برگشت داده شد

طرح اداره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اعاده شده از سوی شورای نگهبان جهت اصلاح به کمیسیون فرهنگی برگشت داده شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، طرح مذکور که شورای نگهبان به اکثر مواد آن ایراد گرفته بود در کمیسیون فرهنگی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مطرح و با توجه به قابل اصلاح نبودن ایرادات شورای نگهبان اصل طرح در جلسه کمیسیون رد شد و گزارش آن در صحن علنی مجلس بررسی شد.

پس از بررسی طرح در صحن علنی در روز چهارشنبه، اصل و حذف و پیشنهاد جایگزینی به تصویب نمایندگان مجلس نرسید و جهت اصلاح به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شد.

طرح اداره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شامل موارد زیر می باشد:

در اجرای اصل یکصد و هفتاد پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمانی مستقل است که براساس مواد این قانون اداره خواهد شد.

همچنین شورای عالی سیاست گذاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان بالاترین مرجع سیاست گذاری و برنامه ریزی و تعیین خط مشی های اساسی این سازمان در امور تولید و پخش برنامه ها، سیاست ها و آیین نامه های تولید و پخش اخبار، گسترش کمی و کیفی شبکه های داخلی و بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سیاست های مربوط به سازمان و تشکیلات نیروی انسانی سازمان و تعیین سیاست ها و الگوی توسعه فنی تشکیل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet